ادامه واکسیناسیون نیروهای مسلح روسیه در برابر کرونا

به گزارش آرش بلاگ، وزارت دفاع روسیه با ارائه گزارشی از شرایط شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای مسلح این کشور، از انجام واکسیناسیون داوطلبانه حدود 390 هزار نفر از نظامیان روس با استفاده از واکسن اسپوتنیک اطلاع داد.

ادامه واکسیناسیون نیروهای مسلح روسیه در برابر کرونا

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع فدراسیون روسیه در گزارشی گفت که حدود 390 هزار نفر از نیروهای مسلح این کشور تا به امروز با استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی در برابر عفونت کووید-19 واکسینه شده اند.

در این گزارش یادآوری شده است: تعداد کل نیروهای نظامی که تا به امروز از بیماری کووید-19 درمان شده اند، به 31 هزار و 652 نفر افزایش یافته و تعداد افراد بهبود یافته از این عفونت در میان پرسنل غیرنظامی شاغل در ارتش نیز به 4 هزار و 623 نفر رسیده است. علاوه بر این، 77 نیروی نظامی نیز پس از گذراندن قرنطینه 14 روزه به دلیل مثبت شدن تست کرونای آنها، از دوره کنترل پزشکی خارج شدند.

طبق این گزارش، در حال حاضر 825 نفر در 18 مرکز پزشکی ویژه وزارت دفاع روسیه در حال گذراندن دوره درمان خود هستند که شامل 637 نفر نیروی نظامی و 188 نفر پرسنل غیرنظامی ارتش می شوند.

وزارت دفاع روسیه با یادآوری اینکه اصلی ترین هدف در مبارزه با شیوع بیماری کووید-19 در میان نیروهای نظامی، انجام واکسیناسیون گسترده پرسنل است، گفت که تا به امروز 389 هزار نفر از نیروها، بطور داوطلبانه، دوز نخست واکسن اسپوتنیک-وی علیه ویروس کرونا را دریافت نموده اند.

لازم به یادآوری است که در اواسط ماه فوریه (بهمن ماه) نیز اعلام شده بود که پزشکان نظامی روسیه کار واکسیناسیون کلیه نیروهای حافظ صلح مستقر در منطقه قره باغ کوهستانی و نظامیان مشغول در مرکز مشترک روسی-ترکیه ای در خاک جمهوری آذربایجان را به انتها رساندند. علاوه بر این، عملیات واکسیناسیون کلیه نیروهای نظامی روسی که در حال اجرا مأموریت در خاک سوریه هستند نیز در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه واکسیناسیون نیروهای مسلح روسیه در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه واکسیناسیون نیروهای مسلح روسیه در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید