اصلاح مجوزهای ساخت در بافت تاریخی همدان توسط شهرداری

به گزارش آرش بلاگ، فرهاد فرزانه، معاون عمرانی استاندار همدان گفت: اگر بحثی روی این مصوبه وجود داشته باشد یا نیاز به اصلاح باشد بحثی جداگانه و زمان بر است اما کلیت مصوبه اجرا خواهد شد.

اصلاح مجوزهای ساخت در بافت تاریخی همدان توسط شهرداری

وی با اشاره به نامه دادستان همدان در مهرماه سال جاری به اداره کل میراث فرهنگی استان مبنی بر این که میراث فرهنگی ضوابط را ظرف یک ماه ابلاغ کند و هر آن چه در ضوابط وزارت میراث وجود دارد، لازم الاجراست، گفت: روز گذشته نامه ابلاغی از تهران به استانداری همدان رسید و به دادستان هم ابلاغ شده است همچنین میراث فرهنگی مصوبه را به شهرداری ابلاغ کرده و با وجود نامه فوق شرایط بافت تاریخی با قبل متفاوت می شود.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان این که در حال حاضر ضوابطی در مورد بافت تاریخی داریم که توسط وزارت میراث فرهنگی ابلاغ شده است، اظهار کرد: شهرداری هم از این ضوابط تبعیت خواهد داشت.

ایسنا نوشت، وی درباره احتمال صدور مجوز طی چند روز گذشته از سوی شهرداری همدان برای ساخت وساز در رینگ اول شهر به عنوان بافت تاریخی شهر، مطرح نمود: فرآیند صدور پروانه ظرف دو یا سه روز انجام نمی شود، فرایند این کار حدود سه ماه طول می کشد و به نظر نمی رسد طی این مدت کوتاه مجوزی صادر شده باشد اما اگر این اتفاق افتاده باشد شهرداری آن را اصلاح می کند.

منبع: گردشبان

به "اصلاح مجوزهای ساخت در بافت تاریخی همدان توسط شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح مجوزهای ساخت در بافت تاریخی همدان توسط شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید