بازدید الکاظمی از منطقه عملیات نیروهای حشد شعبی در کرکوک

به گزارش آرش بلاگ به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که به کرکوک رفته است از منطقه عملیات نیروهای حشد شعبی عراق در این استان هم بازدید به عمل آورد.

بازدید الکاظمی از منطقه عملیات نیروهای حشد شعبی در کرکوک

از زمانی که الکاظمی نخست وزیر عراق شده است این نخستین حضور وی در کرکوک است.

وی در استان کرکوک بیان کرد: در این شرایط سخت و چالشهای متعددی که کشور ما با آن دست و پنجه نرم می نماید، قهرمانان ما از نیروهای مسلح در همه رده ها، دشمن را به چالش می کشند و نقش قهرمانانه ای در خشکاندن منابع تروریسم دارند.

این در حالی است که نیروهای عراقی عملیاتی را از صبح امروز در کرکوک آغاز نموده اند.

الکاظمی هدف از عملیاتی که ابطال العراق(قهرمانان عراق) نام دارد را ریشه کن کردن تروریسم و تعقیب بازمانده های داعشی در مناطق جنوب غرب کرکوک و حد فاصل استانهای صلاح الدین و کرکوک برشمرد.

از سوی دیگر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید نمود که ارتش عراق اطلاعاتی را دریافت نموده که حاکی از حضور سرنموده های برجسته داعش در داخل منطقه ای است که امروز عملیات قهرمانان عراقدر شمال این کشور کلید خورده است.

وی گفت: نیروهای ارتش در جریان عملیات به تلفن تروریست ها دسترسی پیدا کردند و اطلاعاتی را هم که از داخل پناهگاه های کشف شده از تروریست ها به دست آوردند، ثابت می نماید که بعضی سرنموده های برجسته داعش در داخل این منطقه هستند از همین رو عملیات ادامه فشار و پیگرد آنها ادامه دارد. همه اهداف ساعات نخستین آغاز عملیات محقق شده که از جمله آن یافتن بسیاری از پناهگاه های داعش بوده است. این عملیات نشانه صحت اطلاعات امنیتی و اطلاعاتی و دقت این عملیات ویژه است به خصوص که منطقه، منطقه ای پیچیده است که نیروهای ما قبل از این در آنجا عملیات نداشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازدید الکاظمی از منطقه عملیات نیروهای حشد شعبی در کرکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید الکاظمی از منطقه عملیات نیروهای حشد شعبی در کرکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید