بانک مرکزی: پرونده وام کرونایی تا آخر مهر بسته می گردد

به گزارش آرش بلاگ، پرونده 80 درصد از متقاضیان تسهیلات مربوط به صاحبان کسب و کار های آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا مشخص تکلیف شده و مابقی نیز تا انتها مهرماه نهایی می گردد.

بانک مرکزی: پرونده وام کرونایی تا آخر مهر بسته می گردد

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ به نقل از بانک مرکزی، حسب مصوبات ستاد کرونا مقرر شده است که برای یاری به صاحبان کسب وکار هایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده اند (با ثبت نام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سامانه مذکور و معرفی به بانک) تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت گردد که در این رابطه تا تاریخ 14 مهرماه 1399، بالغ بر 534،298 واحد به بانک های عامل معرفی شده اند.

بر این اساس تعداد 508،012 واحد از متقاضیان تا تاریخ اشاره شده به شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری عامل مراجعه نموده اند که از این تعداد 278،245 واحد با 459،024 نفر شاغل در مجموع مبلغ 56.270 میلیارد ریال تسهیلات را دریافت نموده اند. همچنین تعداد 166،893 واحد نیز از دریافت تسهیلات به دلایلی از جمله عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات و … انصراف داده اند و پرونده مابقی واحد های کسب وکار نیز در دست آنالیز و تکمیل مدارک و وثایق است؛ بنابراین حدود 80 درصد متقاضیان معین تکلیف شده اند و با توجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا سرانجام مهر ماه امسال، پرونده مابقی متقاضیان نیز در دست آنالیز و اقدام است. در ضمنً میزان تسهیلات پرداختی به هریک از 14 رسته شغلی معین شده از سوی ستاد کرونا به توضیح جدول زیر است:

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بانک مرکزی: پرونده وام کرونایی تا آخر مهر بسته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی: پرونده وام کرونایی تا آخر مهر بسته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید