ترامپ، پرچم ارتش فضایی را برافراشت، عکس

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا نوشت: دولت ترامپ از پرچم رسمی که قرار است از سوی نیروی فضایی، جدیدترین شاخه ارتش آمریکا استفاده گردد، رونمایی کرد.

ترامپ، پرچم ارتش فضایی را برافراشت، عکس

پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دفتر کارش مراسمی را برگزار کرد و با رونمایی از پرچم نیروی فضایی آمریکا در کنار رهبران نظامی، اعلامیه ای را برای معین روز نیروهای مسلح به امضا رساند.

ترامپ گفت: آینده از ن فضا است، هم به لحاظ تدافعی و تهاجمی و هم دیگر موارد. براساس آنچه شنیده ام و بر پایه گزارش هایی که دیده ام، ما اکنون در فضا رهبر هستیم. این مراسم برای برافراشتن پرچم است اما در واقع ما مدتی است که این کار را انجام داده ایم.

براساس اعلام کاخ سفید، پرچم نیروی فضایی آمریکا به رنگ سرمه ای با یک بال سه گوش، یک مدار بیضی و سه ستاره عظیم است که نماد هدف این نیروها مبنی بر سازماندهی، آموزش و تجهیز در نظر گرفته می گردد. این اولین پرچم جدید ارتش آمریکاست که در 72 سال گذشته رونمایی می گردد.

دونالد ترامپ در سال 2018 درباره نیروی فضایی سخن گفت اما ایده ای مبنی بر ایجاد شاخه ای جداگانه در ارتش آمریکا با موضوع فضا، از یک طرح دو حزبی مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2017 سرچشمه می گیرد. نیروی فضایی رسما در دسامبر گذشته ششمین شاخه ارتش آمریکا شد؛ زمانی که ترامپ لایحه سیاست دفاعی سالانه را به امضا رساند.

این شاخه جدید به منظور حفاظت از دارایی های آمریکا در فضا نظیر ماهواره ها و از تهدیدهای زمینی شامل دشمنان آمریکا - روسیه و چین - تشکیل شده است.

ترامپ در جریان مراسم روز آدینه به ساخت یک دارایی نظامی جدید آمریکا گریزی زد. او گفت: ما، آنچه من موشک فوق العاده می خوانم، در اختیار داریم. این موشک 17 بار سریعتر از آنچه اکنون در اختیار دارند، حرکت می نماید.

در پی این سخنان، یک سخنگوی پنتاگون در خصوص این موشک فوق العاده مورد سوال نهاده شد و او آرش بلاگ را به کاخ سفید ارجاع داد.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ، پرچم ارتش فضایی را برافراشت، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، پرچم ارتش فضایی را برافراشت، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید