تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی، ورود امیکرون ربطی به پروازها ندارد

به گزارش آرش بلاگ، رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تشدید کنترل و نظارت بر پروازهای داخلی و خارجی برای جلوگیری از شیوع سویه نو ویروس کرونا گفت: چنین مسئله ای که مسافر مبتلا به امیکرون از طریق پروازها به ایران وارد شده مورد تایید نیست.

تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی، ورود امیکرون ربطی به پروازها ندارد

محمد محمدی بخش در گفت وگو با آرش بلاگ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شناسایی سویه نو ویروس کرونا به نام امیکرون در ایران آیا محدودیت ها و ممنوعیت های نوی برای پروازهای داخلی و خارجی ابلاغ شده است یا خیر، اظهار کرد: تا به امروز پروتکل نوی که ممنوعیت ها و محدودیت ها پروازهای داخلی و خارجی را افزایش دهد، از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ نشده است.

وی اضافه نمود: البته اخیراً ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل نوی را برای تشدید اقدامات پیشگیرانه و کنترلی اعلام کرده که اگر مسافری مشکوک به کرونا بود و تست منفی PCR یا کارت واکسن نداشت آن را به آزمایشگاه های مرجع معرفی کنیم. این دستورالعمل چهارشنبه هفته گذشته به همه مبادی و فرودگاه ها اعلام شد و بر اجرای درست و دقیق آن نظارت می کنیم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اگر مسافران تست منفی بسیار و کارت واکسن که در آن هر دو دز دریافتی آن ها شده باشد را در اختیار داشته باشند، هیچ مشکل و محدودیتی برای پروازهای مسافری ندارند.

محمدی بخش تاکید کرد: البته در فرایند غربالگری، مسافرانی که از نظر علائم بالینی مشکوک به ویروس کرونا باشند نیز تحت این کنترل های قرار می گیرند و آزمایشگاه های مرجع را بر اساس دستورالعمل نو ابلاغ شده به همه فرودگاه های کشور اعلام کرده ایم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مسافر مبتلا به امیکرون از طریق سفرهای هوایی و پروازهای ایرلاین های داخلی به ایران وارد شده است؟ تاکید کرد: چنین موضوعی به هیچ وجه تایید نمی شود و تا به امروز گزارشی مبنی بر این موضوع اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی، ورود امیکرون ربطی به پروازها ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی، ورود امیکرون ربطی به پروازها ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید