تصویر معنادار و تاریخی پشت سر بایدن

به گزارش آرش بلاگ، سخنرانی اخیر رئیس جمهوری آمریکا در نشست مشترک کنگره حرف های زیادی داشت اما در کنار همه آن ها یک رکورد تاریخی را هم رقم زد و آن اینکه برای اولین بار دو زن، پشت سر این مقام آمریکایی نشسته بودند.

تصویر معنادار و تاریخی پشت سر بایدن

به گزارش خبرگزاری رویترز، تصویری که دیروز چهارشنبه در سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره به نمایش گذاشته شد تا مدت ها در یادها می ماند؛ تصویری که در آن کامالا هریس، معاون وی و نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا پشت سر او نشسته اند.

چنین تصویری، معنایی نمادین از پیشرفت زنان در دهه های اخیر آمریکا دارد چرا که حالا هریس و پلوسی به عنوان دو زن، به ترتیب جانشینان اول و دوم رئیس جمهوری در آمریکا هستند.

در این سخنرانی، هریس، اولین زن و فرد سیاه پوست آمریکایی-آسیایی که عنوان معاون رئیس جمهوری آمریکا را به دست آورده سمت راست بایدن نشسته است و پلوسی که سال 2007 به عنوان اولین زن به جایگاه ریاست بر مجلس کنندگان آمریکا رسید در سمت چپ او.

این دو زن در ماه های نخست ریاست جمهوری بایدن نقشی حیاتی بازی می کنند؛ هریس به عنوان مشاوری نزدیک به وی که رقابت در سنای آمریکا را به نفع دولت دموکرات تغییر می دهد و پلوسی که در کنگره، سیاست های مورد نیاز رئیس جمهوری را پیش می برد.

بایدن که در جلسه روز گذشته پس از هریس وارد سالن شد و پلوسی به استقبالش آمد در آغاز صحبت هایش خطاب به پلوسی و دیگر کنندگان گفت: خانم رئیس! خانم معاون! هیچ رئس جمهوری هرگز این چنین سخنانش را در این تریبون آغاز نکرده و حالا زمان آن فرا رسیده است.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تصویر معنادار و تاریخی پشت سر بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر معنادار و تاریخی پشت سر بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید