توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همواره مسدود کرد

به گزارش آرش بلاگ، توییتر شب گذشته اعلام نمود که حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همواره مسدود نموده است. توییتر در بیانیه خود با تحلیل دو توییت ترامپ در روز آدینه گفته که برداشت این شرکت این است که توییت های مذکور احتمالا دیگران را به تکرار خشونت های اخیر در ساختمان کنگره ترغیب می نمایند.

توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همواره مسدود کرد

این ممنوعیت چند روز پس از حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره عملی شده که به درخواست آقای ترامپ، به قصد برهم زدن مراسم انتخاب جو بایدن به این ساختمان یورش بردند. توییتر در ابتدا یک ممنوعیت 12 ساعته برای حساب آقای ترامپ وضع کرد و همان زمان اعلام شد که اگر دونالد ترامپ به نقض قوانین ادامه دهد، حساب کاربری او به طور دائم مسدود خواهد شد. بعد از انتشار 2 توییت جدید از طرف آقای ترامپ هم توییتر بالاخره تصمیم گرفت دسترسی او به این شبکه اجتماعی را برای همواره مسدود کند.

پس از مسدود شدن حساب شخصی آقای ترامپ، او چند توییت از طرف حساب کاربری رسمی کاخ سفید منتشر کرد که توییتر آن ها را هم حذف نموده است. روز گذشته بیش از 300 نفر از کارکنان توییتر از مدیرعامل این شرکت خواستند که دسترسی ترامپ به این شبکه اجتماعی را برای همواره مسدود کند.

چند روز قبل هم فیسبوک از مسدود کردن دسترسی او تا حداقل روز تحلیف جو بایدن خبر داده بود. مدیرعامل فیس بوک گفت که احتمال اینکه ترامپ به تحریک هواداران خود برای شورش خشونت آمیز علیه دولت منتخب ادامه دهد، وجود دارد. در پی مسدود شدن حساب کاربری آقای ترامپ در توییتر ، قیمت سهام این شرکت حدود 3 درصد افت نموده است.

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همواره مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همواره مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید