خبرنگاران 95 درصد مشهدیها به محدودیتهای کرونایی پایبند بوده اند

به گزارش آرش بلاگ، مشهد-خبرنگاران- معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار مشهد گفت: طی هفته گذشته بیش از 95 درصد از اصناف مشهد با تعطیلی و محدودیتهای ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا همراهی کردند.

خبرنگاران 95 درصد مشهدیها به محدودیتهای کرونایی پایبند بوده اند

احمد ریواده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار آرش بلاگ افزود: علاوه بر تعطیلی واحدهای صنفی در گروه های شغلی 2، سه و چهار سایر اقشار مردم نیز منع تردد خودرویی پس از ساعت 21 را در معابر شهری به خوبی رعایت کردند.

وی ضمن قدردانی از همراهی شهروندان با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: مهمترین شاخصه و رویداد طی هفته گذشته رعایت همه جانبه و قابل ستایش اجرای دستورالعمل طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیتهای کرونایی بوده است.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار مشهد گفت: با توجه به این که کارشناسان بهداشتی، مدت زمان ماندگاری ویروس کرونا را 14 روز دانسته اند باید دو هفته از اجرای طرح یاد شده بگذرد و سپس برای تعیین شرایط جدید ابتلا به بیماری کووید 19 در شهرستان دوباره بررسی شود که امیدواریم پس مدت مذکور شاهد ارتقا شرایط مشهد از نظر کرونا باشیم.

پیش از این فرماندار مشهد نیز در هفتاد و نهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان اعلام کرد: مطابق با دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا در صورت تغییر شرایط پس از 15 آذر ماه این محدودیتها قابلیت تسهیل یا تشدید دارد.

محمد رضا هاشمی افزود: در صورت رعایت همگانی این دستورالعمل امیدواریم که شرایط مشهد پس از این تاریخ، تغییر شرایط داشته باشد تا شرایط کسب و کار و محدودیت های تردد تسهیل شود.

شهرستان مشهد با 3.5 میلیون نفر جمعیت 114 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب 96 اتحادیه دارد.

از مجموع 114 هزار واحد صنفی در این شهرستان، 45 هزار کسب و کار جزء گروه شغلی یک و مشاغل ضروری و مورد نیاز مردم هستند و به فعالیتهای خود در طول طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی ادامه می دهند.

این شهرستان با 9 هزار و 81 کیلومترمربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه و 11 دهستان و 357 روستاست و کلانشهر مشهد با مساحت 350 کیلومترمربع و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان واقع شده است.

طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت 406 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید 19 در کشور به 47 هزار و 95 تن رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 95 درصد مشهدیها به محدودیتهای کرونایی پایبند بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 95 درصد مشهدیها به محدودیتهای کرونایی پایبند بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید