در آزمون سراسری دی، سابقه تحصیلی هیچ اثری ندارد!

به گزارش آرش بلاگ، پس از حذف دروس عمومی از آزمون های سراسری، سابقه تحصیلی شرکت کنندگان در این آزمون، اهمیت فراوانی یافت؛ آن قدر که فکر شرکت کنندگان در کنکور دی را حسابی به خودش مشغول کرد. اما به گفته زارعی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، شرکت کنندگان در کنکور دی، نباید نگران فراوری سابقه تحصیلی خود باشند.

در آزمون سراسری دی، سابقه تحصیلی هیچ اثری ندارد!

به گزارش خبرنگار بخش کودک و نوجوان آرش بلاگ آنلاین، او با اعلام این خبر، خیال همه را راحت کرد و گفت: سابقه تحصیلی برای هر دانش آموز، تنها یک بار محاسبه، فراوری و اعلام می گردد؛ آن هم بعد از آزمون سراسری تیرماه.

او اضافه کرد: چه کسانی که سابقه تحصیلی ندارند و یا سابقه تحصیلی شان ناقص است، به آن ها فرصت داده خواهد شد به عنوان داوطلب آزاد، دروسشان را انتخاب نمایند و در آزمون های این نوبت (آزمون های نهایی دی) شرکت نمایند. غیر از این نوبت، باز هم به آن ها فرصت (شرکت در آزمون های تشریحی) داده خواهد شد؛ یعنی این امکان در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت که خودشان مدیریت نمایند؛ یعنی می توانند تعدادی از دروس را در نوبت دی، تعدادی را در خرداد سال بعد و حتی در نوبت های بعدی، دروس را انتخاب نمایند و در آزمون ها شرکت نمایند.

زارعی می گوید سابقه تحصیلی هیچ شرکت نماینده ای در آزمون سراسری دی اعلام نخواهد شد و تنها یک بار و آن هم پس از آزمون کنکور سراسری تیر، سابقه تحصیلی، فراوری و محاسبه خواهد شد. در واقع به هر دانش آموز این فرصت داده خواهد شد با ترمیم معدل، برای خودش سابقه تحصیلی فراوری کند.

نوبت اول آزمون سراسری در روزهای 29 و 30 دی 1401 و نوبت دوم در روزهای 14 و 15 تی 1402 برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "در آزمون سراسری دی، سابقه تحصیلی هیچ اثری ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در آزمون سراسری دی، سابقه تحصیلی هیچ اثری ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید