رونمایی از آمپولی که 88 درصد از کرونای شدید پیشگیری می نماید

به گزارش آرش بلاگ، تزریق دوز پیشگیرانه آسترازنکا در 3 روز نخست بروز علائم کرونا به اندازه 88 درصد از تشدید بیماری می کاهد.

رونمایی از آمپولی که 88 درصد از کرونای شدید پیشگیری می نماید

به گزارش باشگاه آرش بلاگ به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از یکسال از رونمایی واکسن های کرونای فراوری شده از سوی غول های داروسازی دنیا می گذرد. تا به امروز بیش از 4 میلیارد دوز واکسن در دنیا تزریق شده و امید ها برای مهار همه گیری کرونا بیش از پیش افزایش یافته است.

گرچه واکسن کرونا باعث فراوری آنتی بادی های لازم در بدن بسیاری از افراد می گردد، اما متاسفانه شواهد حاکی از آن است که بعضی افراد پاسخ ایمنی لازم را در برابر واکسن ایجاد نمی نمایند و همین امر یگانه سلاح بشر برای مقابله با همه گیری کووید 19 را بی ثمر می نماید.

با این حال، دانشمندان به تازگی پیروز به آزمایش یک دوز (آمپول) پیشگیری از کرونا شده اند که به اندازه موثری در این افراد موثر عمل می نماید.

محققان شرکت آسترازنکا می گویند دوز تزریقی و پیشگیرانه نو که در 3 روز نخست بیماری باید تزریق گردد در افراد آسیب پذیر باعث ایجاد پاسخ ایمنی برای شش ماه می گردد.

نتایج تحقیقات دانشمندان از کارایی 83 درصدی این دوز پیشگیرانه حکایت دارد. پیش تر دانشمندان مشاهده کردند در تحقیقات 3 ماهه تزریق این دوز به اندازه 77 درصد مانع از بروز علائم بیماری شد.

این غول داروسازی انگلیسی - سوئدی می گوید تحقیقات مجزا بر روی افراد مبتلا به کرونای خفیف تا میانه نشان داد تزریق این دوز پیشگیرانه 3 روز پس از مشاهده نخستین علائم بیماری به اندازه 88 درصد از تشدید کرونا جلوگیری کرد.

این آمپول به صورت دو دوز پیاپی در بازو ها تزریق می گردد. شرکت آسترازنکا در بیانیه ای اظهار داشت واکسن کرونا و دوز درمانی این بیماری می تواند در آینده به طور موثری در پیشگیری و درمان کووید 19 مورد استفاده قرار بگیرد.

آمپول نو شرکت آسترازنکا رقیب دو شرکت داروسازی مِرک و فایزر خواهد بود. پیش تر مِرک و فایزر قرص های خوراکی برای درمان کووید 19 را با پیروزیت آزمایش نموده بودند. پیش بینی می گردد با توزیع گسترده قرص های خوراکی، همه گیری کرونا در دنیا به اندازه قابل توجهی تحت کنترل در بیاید.

منبع: فرارو

به "رونمایی از آمپولی که 88 درصد از کرونای شدید پیشگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از آمپولی که 88 درصد از کرونای شدید پیشگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید