قصاص برا عامل قتل در بوستان فاتح

به گزارش آرش بلاگ، پسر جوان که در جریان نزاع جمعی در یکی از بوستان های کرج با ضربه چاقو مرتکب جنایتی خونین شده بود، صبح دیروز از سوی قضات شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به قصاص محکوم شد.

قصاص برا عامل قتل در بوستان فاتح

به گزارش ، 16 شهریور سال 98 به دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت های 110 گزارش درگیری خونین در یکی از بوستان های کرج به پلیس اعلام شد.

خیلی زود مأموران گشت کلانتری 31 در محل درگیری حضور یافتند و با پیکر غرق در خون پسر جوانی به نام سهیل 24 ساله که از ناحیه شکم زخمی شده بود، روبه رو شدند. سهیل به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل شد، اما به خاطر شدت خونریزی ساعتی پس از بستری شدن، در بخش اورژانس جان باخت. مأموران پلیس در نخستین تحقیقات دریافتند سهیل حین درگیری با پسر جوانی به نام فرید مورد اصابت چاقو قرار گرفته بنابراین با دریافت حکم جلب وی، فردای همان روز متهم بازداشت شد.

متهم در بازپرسی های اولیه پس از اعتراف به قتلی که مرتکب شده بود، گفت: چند روز قبل من روی یکی از جایگاه های بوستان نشسته بودم که دیدم دو پسر به دنبال مزاحمت برای دو دختر جوان هستند من و دوستم شاهد این ماجرا بودیم برای همین سعی کردیم آن دو پسر مزاحم را که اهل محله دیگری بودند، تنبیه کنیم به همین خاطر یک سیلی به یکی از پسر ها زدیم. ماجرا تمام شد و آن ها رفتند، اما فردای همان روز آن دو پسر با دوستان شان به بوستان آمدند و به ما حمله کردند. من هم برای اینکه از خودم دفاع کنم، از چاقویی که همیشه در جیبم بود، استفاده کردم در ابتدا فقط قصد ترساندن آن ها را داشتم فکر نمی کردم در این درگیری او کشته شود در یک چشم برهم زدن نمی دانم چه اتفاقی افتاد که من با چاقو ضربه ای به سهیل زدم و او از شدت خونریزی روی زمین افتاد. با دیدن این صحنه در حالی که دست و پایم را گم کرده بودم، گریختم. به دنبال اعتراف این متهم جوان، وی به اتهام قتل عمد بازداشت شد. پایان صبح دیروز جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز برگزار گشت، اما با توجه به شرایط کرونایی کشور و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، متهم از طریق ویدئوکنفرانس در زندان به بیان دفاعیات خود پرداخت و دادگاه با حضور اولیای دم، کننده دادستان و وکیل متهم تشکیل شد. در ابتدای جلسه دادگاه کننده داستان متن کیفرخواست را خواند آنگاه قاضی فیروز رنجبر از اولیای دم خواست در جایگاه قرار بگیرند و درخواست خود را مطرح کنند.

پدر و مادر مقتول نیز به عنوان اولیای دم خواستار قصاص قاتل فرزندشان شدند. سپس متهم به دنبال تفهیم اتهام از سوی رئیس دادگاه مدعی شد قبول دارم با چاقو مرحوم را کشته ام، اما من قصدی برای کشتن او نداشتم او و دوستانش به من حمله کردند و من هم از خودم دفاع کردم.

وی درباره چاقویی که با آن قتل را مرتکب شده بود، به قضات گفت: چاقو را پس از فرار به باغ دوستم در چالوس بردم و همانجا مخفی کردم. الان بشدت پشیمانم و خواستار عفو و بخشش هستم. این متهم در حالی که اشک می ریخت، از اولیای دم خواست او را به خاطر جوانی اش ببخشند.

قضات دادگاه پس از بررسی محتوای پرونده باتوجه به درخواست اولیای دم وارد شور شده و متهم را به خاطر مباشرت در قتل عمد به قصاص نفس محکوم کردند.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قصاص برا عامل قتل در بوستان فاتح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص برا عامل قتل در بوستان فاتح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید