لبنان، ادعاهای سعد الحریری علیه دولت دیاب

به گزارش آرش بلاگ، رئیس جریان المستقبل در واکنش به انتقاد حسان دیاب نخست وزیر لبنان از عملکرد رئیس بانک مرکزی این کشور مدعی شد که دیاب روش انتقامی را در پیش گرفته و دولت وی به زبان نظامی اعلام کودتا کرده است.

لبنان، ادعاهای سعد الحریری علیه دولت دیاب

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ به نقل از المیادین، سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان و رئیس جریان المستقبل دیشب به اظهارات دیروز حسان دیاب نخست وزیر کنونی این کشور درباره ارزش لیر و عملکرد رئیس بانک مرکزی واکنش نشان داد.

الحریری مدعی شد که اظهارات دیاب پس از جلسه هیئت دولت در کاخ بعبدا به معنای اعلام کودتای دولت وی به زبان نظامی است و نشان می دهد که وی شیوه انتقام جویانه ای که از اواخر دهه نود قرن گذشته در کشور رایج است، در پیش گرفته است.

حسان دیاب دیروز پس از جلسه هیئت دولت لبنان، رئیس کل بانک مرکزی این کشور را به رفتار مشکوک درباره پایین آمدن ارزش لیر متهم کرد و گفت: رئیس بانک مرکزی باید برای ما شرح دهد که در پشت پرده چه اتفاقاتی برای ارزش واحد پولی لبنان افتاده است.

نخست وزیر کنونی لبنان تاکید کرد که طبق اطلاعات به دست آمده، از ماه فوریه، 5.7 میلیارد دلار از سپرده های بانکی به خارج از کشور انتقال یافته است.

سعد الحریری در ادامه ادعاهای خود علیه نخست وزیر لبنان، این اظهارات دیاب را خطرناک توصیف کرد و گفت: دیاب برای اینکه دولت خود را تبرئه کند و بی تقصیر جلوه دهد، این سخنان خطرناک را مطرح و با عواطف مردم و نگرانی های معیشی آنها بازی می کند.

الحریری شرح داد: نخست وزیر لبنان بدون آنکه خود متوجه باشد، مسئولیت غرق شدن لیر لبنان را بر عهده خواهد گرفت. مبالغی که وارد بهشت دولت شد کافی بود تا کشور وارد جهنم اقتصادی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، ادعاهای سعد الحریری علیه دولت دیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، ادعاهای سعد الحریری علیه دولت دیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید