ماجرای برکناری رضا رحمانی ، وزیر سابق هنگام اعلام خبر عزل خود کجا بود؟

به گزارش آرش بلاگ، خبر عزل رحمانی در حالی منتشر شد که وی در جلسه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با عنوان فعال کردن فعالیت های اقتصادی در کشورهای همسایه حضور داشت.

ماجرای برکناری رضا رحمانی ، وزیر سابق هنگام اعلام خبر عزل خود کجا بود؟

به گزارش آرش بلاگ به نقل از تسنیم، رئیس جمهور ساعاتی پیش در حکمی غیرمنتظره رضا رحمانی را از مسئولیت وزارت صمت برکنار کرد. وی در حکم خود مدرسی خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

خبر عزل رحمانی در حالی منتشر شد که وی در جلسه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور باعنوان فعال کردن فعالیت های اقتصادی در کشورهای همسایه حضور داشت و جالب تر اینکه در این جلسه قائم مقام او که از قضا حالا سرپرست این وزارتخانه شده نیز او را در این جلسه همراهی می کرد.

این نوع برکناری رحمانی شاید تا حدودی شبیه به برکناری متکی از مسئولیت وزارت خارجه در دولت دهم باشد. او در حالی برکنار شد که در حال دیدارهای دیپلماتیک در کشور سنگال بود.

برخی منابع احتمال می دهند که رئیس جمهور به دو دلیل، یا دست کم دستاویز، رضا رحمانی را از مسئولیت خود برکنار کرده است. یکی موضوع آشفتگی بازار خودرو و افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در دو هفته اخیر و دلیل دوم که کمی مهم تر و اصلی تر نیز به نظر می رسد موضوع عدم تفکیک وزارتخانه صنعت و بازرگانی بوده است. گویا رئیس جمهور انتظار داشته است رحمانی برای تصویب این طرح در مجلس حداکثر تلاش خود را به کار گیرد.

با این حال برخی دیگر معتقدند رئیس جمهور مدتهاست تمایلی به همکاری به رحمانی نداشته و موضوعات اخیر فرصت مناسبی در اختیارش قرار داده است. برخی روزنامه ها و رسانه های نزدیک به دولت ماه هاست علیرغم دولتی بودن در مقام منتقد وزارت صمت هم هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای برکناری رضا رحمانی ، وزیر سابق هنگام اعلام خبر عزل خود کجا بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای برکناری رضا رحمانی ، وزیر سابق هنگام اعلام خبر عزل خود کجا بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید