معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین بهترین دانشمندان دنیا

به گزارش آرش بلاگ، به گزارش امروز پنجشنبه شبکه اطلاع رسانی فراوری و تجارت ایران، پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر جهان می پردازد که هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می گردد و مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین بهترین دانشمندان دنیا

قبادیان در این زمینه گفت: پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز، ISI شاخص های از پیش مشخص شده ای دارد که با استفاده از این شاخص ها، دانشمندان دنیا را ارزیابی و رصد می نماید.

وی با اشاره به ارسال مقالات ISI به اسم یکی از شاخص های این پایگاه در انتخاب دانشمند برتر شرح داد: اثر بخشی مقالات و بعلاوه ارجاعات بین المللی از دیگر شاخص های انتخاب دانشمندان برتر دنیا است.

قبادیان گفت: دو سازمان اسکوپوس و تامسون رویترز شاخص های دیگری دارند که شاخص های سختگیرانه ای است و براساس آنها هر دانشمندی دارای یک کد بین المللی است و با استفاده از این کد،این دو سازمان فعالیت روزانه دانشمندان را رصد نموده و می سنجند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید نمود: در دهه اخیر جزو یک درصد برتر دانشمندان قرار گرفته و در سال های 2018, 2019 و 2020 هم به اسم دانشمند برگزیده اعلام شوم.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین بهترین دانشمندان دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت بین بهترین دانشمندان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید