پارسال 7 مورد از اختیارات وزارت صنعت به بخش خصوصی واگذار شد

به گزارش آرش بلاگ، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: سال گذشته اقدام بسیار مهمی در تفویض اختیار بعضی از وظایف وزارتخانه به بخش خصوصی رخ داد و با همراهی وزیر صنعت هفت مورد از موضوعات قابل واگذاری به خانه های صنعت و معدن استان ها تفویض شد.

پارسال 7 مورد از اختیارات وزارت صنعت به بخش خصوصی واگذار شد

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی اضافه نمود: اجرایی شدن تفویض در 14 استان در سال گذشته محقق شد و در کوشش هستیم سال جاری نیز باقی استان ها بتوانند این حرکت را اجرایی نمایند.

وی گفت: سیاست وزارتخانه کاهش تصدی گیری در بخش فراوری و تجارت است و امید داریم بتوانیم از ظرفیت تشکل های صنعتی و معدنی بهره ببریم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید نمود: بدون داشتن انجمن ها و تشکل های قوی بخش خصوصی، اقتصاد کشور شکوفا نخواهد شد و باید در همه سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها حضور پر رنگ و تاثیر گذار داشته باشند.

وی گفت: همانطور که انحصار در دولت بد است انحصار در بخش خصوصی و تشکل ها بدتر است، بر این اساس باید زمینه فعالیت انجمن ها و تشکل های مختلف در کشور فراهم گردد موضوعی که تجربه دیگر کشور ها نیز موید آن است.

زرندی همچنین به موافقت با تشکیل 14 انجمن تخصصی صنایع همگن در استان های مختلف کشور در سال گذشته اشاره نمود و یادآور شد: این انجمن ها در استان های آذربایجان شرقی، تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کرمان در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی بیان داشت: کمیسیون اصلی نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکل های صنعتی و معدنی، بیش از 20 سال پیش در وزارت صنایع و معادن وقت بر اساس قوانین و مقررات مربوطه آغاز به فعالیت کرد، از سال گذشته نیز فعالیت این کمیسیون با جدیت بیشتری دنبال شد و جلسات منظمی را برگزار و تصمیمات مهم و عملیاتی را اتخاذ کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: پارسال 15 نشست با انجمن های تخصصی بخش صنعت و معدن نیز برگزار و در بسیاری از موضوعات مهم وزارتخانه با این انجمن ها هم اندیشی و مشورت شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پارسال 7 مورد از اختیارات وزارت صنعت به بخش خصوصی واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسال 7 مورد از اختیارات وزارت صنعت به بخش خصوصی واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید