چاووش اوغلو راهی باکو شد

به گزارش آرش بلاگ، فارس نوشت: منابع خبری از برنامه امروز وزیر امور خارجه ترکیه برای دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان برای بحث درباره منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی خبر داده اند.

چاووش اوغلو راهی باکو شد

منابع خبری گزارش داده اند که مولود چاووش اغلو در برنامه امروز خود قصد دارد به آذر بایجان سفر کرده و با الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

به نوشته خبر گزاری اسپوتنیک، هدف از این دیدار بحث در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی است که طی هفته اخیر صحنه تنش ها و درگیری های نظامی میان آذر بایجان و ارمنستان بوده است.

سفر چاووش اغلو به آذر بایجان امروز در حالی انجام می گیرد که شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان آرامش برقرار شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیشتر با موضع گیری رسمی علیه ارمنستان و حمایت از آذربایجان در موضوع این منطقه خواستار عقب نشینی نیروهای ارمنستان از این منطقه شد.

پیش از این، چاووش اغلو نیز با تاکید مجدد بر حمایت این کشور از جمهوری آذربایجان در دور جدیدی از تنش های نظامی با ارمنستان، گفته بود که آنکارا برای ایجاد صلح در منطقه قره باغ کوهستانی هر کاری بتواند انجام می دهد.

دور جدیدی از تنش های میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان از 27 سپتامبر (شش مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله خمپاره ای به قلمروهایشان متهم کردند.

در 9 روز گذشته از زمان شروع درگیری های میان دو کشور مذکور، جامعه بین المللی از دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان درخواست کرده بودند که هرچه سریعتر به درگیری ها سرانجام داده و وارد مذاکره شوند.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "چاووش اوغلو راهی باکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو راهی باکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید