آشنایی با حریف استقلال در مرحله حذفی، الهلال غول زخم خورده

به گزارش آرش بلاگ، استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 باید به مصاف الهلال عربستان برود.

آشنایی با حریف استقلال در مرحله حذفی، الهلال غول زخم خورده

به گزارش گروه ورزشی آرش بلاگ، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021، پس از 15 روز به سرانجام رسید و سه نماینده ایران به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. استقلال در گروه C لیگ قهرمانان آسیا با کسب 11 امتیاز صدرنشین شد. طبق برنامه شاگردان مجیدی در روزهای 22 و 23 شهریورماه در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب باید به مصاف الهلال عربستان بروند. به همین بهانه تاریخچه، آمار و بازیکنان شاخص این تیم را آنالیز می کنیم:

*غول آبی عربستان

تیم فوتبال الاهلال عربستان در سال 1957 میلادی تاسیس و 64 سال از تاسیس این تیم فوتبال می گذرد. هلال در عربی به معنای ماه است. این تیم در استادیوم ملک فهد شهر ریاض مقابل رقبای خود قرار می گیرد. استادیوم الاهلالی ها 68٬752 ظرفیت دارد. آنها یکی از پرافتخارترین و بزرگترین تیم های عربستان محسوب می شوند چرا که تا به امروز 16 مرتبه قهرمان لیگ عربستان، 9 مرتبه فاتح جام پادشاهی عربستان، 3 مرتبه قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده است. الهلال از سه جام فوتبالی کشور عربستان در دو جام قهرمان شد. نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا 2020 با بحران کرونا در کشور قطر روبه رو شد تا از جهت قهرمانی دور بماند.

*ستاره های الهلال

روجریو میکالی سرمربی برزیلی نماینده عربستان نقاط کلیدی تیمش به ویژه فاز هجومی تیمش را به دست بازیکنان خارجی تیم سپرده است. گومیس و ویتو ستون اصلی فاز تهاجمی تیم هستند. در همین حال یاسر الشهرانی بازیکن با تجربه عربستانی به همراه علی ال بلیهی و جانگ هیونگ سو (بازیکن کره ای) کنترل فاز دفاعی تیم را به عهده دارند.

*بازیکنان خارجی

نماینده عربستان از 7 بازیکن خارجی در لیست تیمش بهره می برد: بافی گومیس (فرانسه)، لوسیانو داریو ویتو (آرژانتینی) کارلیو (پرو)، جانگ هیونگ سو (کره جنوبی) و امیری کوردی (یونان)، گوستاو کویلار (کلمبیا)، سباستین جوینکوو (ایتالیا). با این حال به واسطه قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا فقط پنج بازیکن ابتدایی همراه تیم در مرحله گروهی حضور لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند و بازیکن کلمبیایی و ایتالیایی در لیگ قهرمانان غایب بودند.

*شرایط فعلی الهلال در لیگ عربستان

الهلال درحال حاضر در لیگ عربستان با 48 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به الشباب صدرنشین است. الاتحاد با 46 امتیاز در رده سوم واقع شده است. آبی پوشان تا رسیدن به جام قهرمانی تنها 5 هفته فاصله دارند.

*نگاهی به آمار حریف استقلال در لیگ 2021

الهلال که در گروه A لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت با وجود هم امتیازی با استقلال تاجیکستان، به واسطه قانون جدیدای اف سی در رتبه دوم نهاده شد. آنها در مرحله گروهی 3 برد، یک مساوی و دو باخت کسب کردند.

نتایج مراحل گروهی تیم الاهلال عربستان به تفکیک هر هفته به توضیح زیر است:

هفته اول: الهلال عربستان 2 - 2 آجی ام کا

هفته دوم: شباب الاهلی امارات صفر - 2 الهلال عربستان

هفته سوم: الهلال عربستان 3 - یک استقلال تاجیکستان

هفته چهارم: استقلال تاجیکستان 4 - یک الهلال عربستان

هفته پنجم: آجی ام کا صفر - 3 الهلال عربستان

هفته ششم: الهلال عربستان صفر - 2 شباب الاهلی امارات

بدترین و بهترین نتیجه الهلال در لیگ قهرمانان 2021

بهترین پیروزی این تیم به نتیجه 3 بر صفر برابر آجی ام کا در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا ثبت شده و بدترین نتیجه این تیم شکست 4 بر یک در هفته چهارم مقابل استقلال تاجیکستان است. نماینده عربستان در مرحله گروهی 9 گل دریافت نموده که از این تعداد 5 گل سهم استقلال تاجیکستان است.

شایعه تغییر سرمربی

بعد از نتایج الهلال در لیگ قهرمانان آسیا به ویژه بعد از شکست سنگین مقابل نماینده تاجیکستان، شایعه تغییر میکالی پررنگ شده است. در همین حال رسانه ها از احتمال حضور یک مربی پرتغالی روی نیمکت آبی پوشان عربستان خبر دادند. از ژرژ ژسوس سرمربی بنفیکا و مارکو سیلوا به عنوان گزینه های راهنمایی الهلال نام برده می گردد.

*بهترین گلزنان

الهلال عربستان در طول شش هفته لیگ قهرمانان آسیا 11 گل به ثمر رسانده است. بافی تمبی گومیس با 3 گل، ویتو و هتان عبدالسطان باهبری با 2 گل بهترین گلزنان الهلال نام گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آشنایی با حریف استقلال در مرحله حذفی، الهلال غول زخم خورده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با حریف استقلال در مرحله حذفی، الهلال غول زخم خورده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید