شروع عملیات برآورد در بندر تاریخی نجیرم

به گزارش آرش بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #بوشهر از شروع عملیات حدس در بندر تاریخی #نجیرم اطلاع داد.

شروع عملیات برآورد در بندر تاریخی نجیرم

به گزارش دنیای سفر محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: فاز اول برآورد بندر تاریخی نجیرم شهرستان دیر، به سرپرستی حسین توفیقان استادیار باستانشناسی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور شروع شده است.

وی اضافه نمود: فاز اول این عملیات مشخص عرصه و حریم این محوطه تاریخی بوده که دور تا دور محوطه برآورد می گردد و نقشه خروجی خواهد داشت بعلاوه در فاز دوم با اتمام مشخص عرصه و حریم، در داخل محوطه کار لایه نگاری انجام خواهد شد که با این عملیات، تمامی لایه های تاریخی اعم از زندگی مردمی و تجاری که در بندر فعال بوده معرفی می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با اشاره به نام بندر نجیرم در منابع تاریخی بیان نمود: در آینده با شروع عملیات اجرایی فاز سوم در این محوطه مساجد، بناها و تمامی آثار مدفون در زیر خاک یکی یکی حفاری شده و بیرون خواهد آمد تا کار پاک سازی و سامان دهی آنها انجام گردد.

ارسطوزاده توضیح داد: یکی از اولویت های ما در راستای حفظ آثار تاریخی، معرفی آن به مردم بوده که برنامه نهایی ما در فاز چهارم ایجاد سایت موزه بوده که با آماده سازی مجموعه، فضا را برای بازدید علاقه مندان فراهم خواهیم کرد.

وی در انتها تاکید نمود: مواریث فرهنگی مربوط به فرد فرد مردم بوده و از تمام کسانی که در حفظ این بندر تاریخی ما را همراهی می نمایند تشکر می کنیم و امیدواریم همانند گذشته با حساسیت تمام حفاظت از چنین آثار ارزشمندی را مهم بدانند.

منبع: دنیای سفر

به "شروع عملیات برآورد در بندر تاریخی نجیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات برآورد در بندر تاریخی نجیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید