معرفی تعدادی از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری

به گزارش آرش بلاگ، آغاز یک کسب و کار در هر مکانی به شجاعت و ایده احتیاج دارد. گزارشی دنیای اخیرا برترین کشورها را برای کارآفرینان رتبه بندی نموده که این عمل براساس چند فاکتور مانند وابستگی به سایر دنیا، دسترسی نیروهای ماهر و تحصیلنموده، زیرساخت پیشرفته، یک چارچوب قانونی و دسترسی مناسب به مرکز هر کشور صورت گرفت. به منظور یافتن اینکه چه چیزی باعث می گردد که یک کشور در صدر لیست مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار بگیرد، ما با کارآفرینان هر یک این کشورها صحبت کردیم. با ما در مقاله برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری همراه باشید تا شما را با تعدادی از معروف ترین کشورها برای مهاجرت کاری آشنا نماییم.

معرفی تعدادی از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری

آلمان

آلمان دارای چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا بوده و بعلاوه برترین کشور برای کار و زندگی است. ترکیبی از فرهنگ شفاف تجاری، نیروهای بسیار تحصیلنموده و سیاست های محبت آمیز برای تازه کارها باعث شده که این کشور شاخص بالایی را کسب کند. ایرینا گراف، کسی که شرکت مدیریت رخدادهای The MICE blog را اداره می نماید و اخیرا شرکت خود را از بریتانیا به آلمان منتقل نموده، می گوید: هنگامی که بحث اخلاقیات، قانون و ضوابط در میان باشد، آلمان دارای استانداردهای بالایی است.

دولت آلمان کار را برای آغاز یک حرفه نو آسان می نماید. گای آرتور که مدرسه انگلیسی گای آرتور در اشتوتگارت را در اختیار دارد، می گوید: آغاز یک حرفه نو در این مورد از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری بسیار آسان بود. در آن موقع، من 20 یورو پرداخت کردم و بوم! دارای یک حرفه شدم. او می گوید: دولت بسیاری از بدهی های شما را حذف می نماید تا بتوانید حرفه خود را رشد دهید و در اینجا مشتریان تا زمانی که به آنها خدمات باکیفیت ارائه دهید، به شما وفادار هستند.

برخلاف سایر کشورها که تنها یک شهر مرکز مالی محسوب می شود، در آلمان شهرهای بزرگ تجاری مختلفی وجود دارند. این امر بویژه در زمان امتحان کردن محصولات نو برای یک بازار دنیای بسیار حائز اهمیت است و طبق گفته ینس ولتورف، مدیر عامل و یکی از مؤسسین خدمات شوفری Blacklane در برلین، بازار آلمان آنقدر وسیع است که بتوان در آن یک شرکت را تأسیس و محصولاتی را امتحان کرد. او می گوید: ما یاد گرفتیم که چگونه در شهرهای نو کسب و کار خود را آغاز کنیم و در هر دفعه کار خود را توسعه داده و روابطی را با همکاران دیگر و مشتریان نو بوجود آوریم.

او می گوید: بعد از اینکه مسافران در برلینف فرانکفورت، مونیخ یا اشتوتگارت از خدمات ما استفاده کردند، تمایل داشتند از خدمات Blacklane در لندن، میلان، نیویورک و توکیو نیز استفاده نمایند. پس، میتوان آلمان را یکی از معروف ترین کشورها برای مهاجرت کاری دانست. زبان انگلیسی نیز در بسیاری از منطقه ها آلمان رواج دارد؛ امری که باعث می شود ساخت یک شرکت بین المللی و جذب استعدادهای مختلف آسان تر شود. با این وجود، آلمان چالش هایی را برای افراد نوپا به همراه دارد بخصوص قوانین مالیاتی آنکه باعث می شوند تقریبا در تمام موارد، استخدام یک حسابدار یا مشاور مالیاتی ضروری به نظر برسد.

گراف بعلاوه یادآور شد که گزارش VAT باید قبل از اینکه عایدی به 17500 یورو برسد، ارسال شود که این عدد در بریتانیا در حدود 85000 پوند است. کمبود خانه به علت افزایش جمعیت نیز امری است که در حال تبدیل شدن به یک مشکل در برلین و شهرهای بزرگ دیگر بوده که در کنار آن نیز افزایش مهاجرتها و کمبود ساختمانهای نو نیز اضافه می شود. محیط نوآورانه این مورد از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری هم زندگی حرفه ای و هم زندگی شخصی را تحت تأثیر قرار می دهد بخصوص در برلین. به گفته ولتورف، برلین در سراسر خود دارای هنر و فرهنگ است. او می گوید: این شهر با موزه ها، گالری ها، بازارها، کافه ها، پارکها و فستیوال های خود شما را محاصره می نماید.

بیشتر بخوانیدمعرفی جاذبه های گردشگری آلمان | سرزمین صنعت و معماریراهنمای سفر به برلین آلمان | دیدنی های برلین آلمان

ژاپن

ژاپن مدتهاست که در دنیای تجاری به عنوان یک پارادوکس مطرح می شود؛ جایی که یک فرهنگ محافظه کارانه همزمان باعث نوآوری ها و تغییرات دنیای نیز شد. جوانا کریسپ، مدیر شرکت مسافرتی PEAK DMC Japan, Intrepid Group که ابتدا در استرالیا تأسیس شد و در حال حاضر در کیوتو قرار گرفته است، می گوید: تکنولوژی قدیمی مانند فکس ها در تمام این مورد از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری نمایان هستند اما باز هم روباتهایی مطابق با آخرین پیشرفتهای علمی به همراه برترین و پیشرفته ترین ایده ها و گجتها نیز در سطح شهر وجود دارند.

برای بسیاری از بازرگانان، برترین کشور برای کار و زندگی ژاپن است. این مورد از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری در آستانه یک تغییر فرهنگی اساسی قرار گرفته است. با وجود اینکه مردم در گذشته ترجیح می دادند که به یک کسب و کار چند ملیتی و بزرگ بپیوندند که زندگی آنها را تضمین کند، امروزه جوانان تمایل دارند که در شرکتهای کوچکتر و کارآفرین تر مشغول شوند. کریسپ می گوید: بعضی از موانعی که در گذشته وجود داشتند، در حال حاضر برداشته شده اند. شرکتهای بیشتری جوانان را جذب می نمایند، یاریهای مالی بیشتری به استارت آپ ها تخصیص داده شده و ارتباطات بهتری بین مردمی که در استارت آپ ها کار می نمایند، وجود دارد.

قلب مالی این کشور توکیو است؛ جایی که تعداد زیان مهاجران باعث می شود که افراد خارجی راحت تر بتوانند ارتباطات حرفه ای برقرار نمایند. کوهی کوریهارا که مدیر ارشد بازاریابی و یکی از مؤسسین شرکت همکاری CollaboGate است، می گوید: توکیو فرصتهای بین المللی بسیار زیادی برای افراد دارد تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند و کسب بعضی از تجربه های منحصر بفرد تنها در ارتباط با فرهنگ ژاپنی رخ می دهد. با وجود اینکه بعضی از ساکنین توکیو به زبان انگلیسی حرف می زنند و دولت ژاپن نیز به صورت منفعل در حال تربیت افراد انگلیسی زبان بیشتری است، دانستن زبان ژاپنی و رسوم اجتماعی برای هر کارآفرین در ژاپن ضروری هست. کریسپ می گوید: برای پیروزیت باید بتوانید معنی جملات را بفهمید و لایه های پنهان تجارت و رفتار اجتماعی ژاپنی را یاد بگیرید.

موقعیت هایی که برای خروج از آغاز پرسر و صدای یک تجارت در ژاپن وجود دارد، به عنوان مزیت زندگی در این کشور محسوب می شود، به نحوی که مکانهای گشت و گذار طبیعی بسیاری در سرتاسر این کشور جزیره ای وجود دارند به خصوص در کیوتو که کریسپ آن را قلب فرهنگی ژاپن میداند. او می گوید: من در یک شهر کوچک متولد شدم و عاشق این هستم که کوهها و رودخانه ها من را محاصره نمایند و یک پیاده روی یا دوچرخه سواری کوتاه من را از کار خودم دور کند و به سمت جنگلها و طبیعت ببرد. در حال حاضر، برف در حال باریدن بر سقف یک معبد نزدیک به آنجا و فانوسهای قرمز رنگ حیاط آنجاست. هیچ چیزی به مانند مشاهده تغییر فصل ها به این شکل رمانتیک نخواهد بود.

این مورد از معروف ترین کشورها برای مهاجرت کاری به صورت مداوم به عنوان یکی از مکانهایی که مردم در آن طولانی ترین عمر را دارند، در رتبه بالا قرار می گیرد که علت آن کیفیت زندگی، حس ارتباط و رژیم غذایی سالم است.

بیشتر بخوانیدجاذبه های گردشگری ژاپن | مکان های غافلگیر نماینده کشور ژاپنجاذبه های گردشگری توکیو | مرکز درخشنده ژاپن

آمریکا

جیسون پیتل، ساکن واشنگتن دی سی و مؤسس شرکت آمادگی ورود به دانشگاه به نام Transizion است و می گوید: ما دوست داریم برای آنچه که می خواهیم بجنگیم و از کسانی که می خواهند مانع این کار شوند، زندگی بهتری را طلب کنیم. این طبیعت خشن در DNA ماست. برخلاف بسیاری از فرهنگهای دیگر، شکست در آمریکا باعث اخم دیگران نمی شود، بلکه به منزله آموختن یک تجربه است. ون ون لام، مدیر اجرایی و یکی از مؤسسین شرکت مدیریت سفر NexTravel در سانفرانسیسکو می گوید: کارآفرینان به ریسک کردن و آزمایش کردن شرایط موجود تشویق می شوند. فرهنگ کارآفرینی بعلاوه این معنی را می دهد که مربیان زیادی وجود دارند که مسرور می شوند به صاحبان تجارتها یاری نمایند.

در حالی که بسیاری از استارت آپ های تکنولوژی پیروز در Silicon Valley کالیفرنیا هستند، نیویورک و سایر شهرهای بزرگ نیز سهم خود را از استارت آپ ها دارا هستند. لام می گوید: به علت اینکه این مورد از معروف ترین کشورها برای مهاجرت کاری دارای یک فرهنگ نسبتا یکپارچه و یک بازار تجاری بزرگ بوده، ارتباط با سایر کشورها در اینجا آسان است. استخدام در بازارهای رقابتی همانند Silicon Valley می تواند سخت باشد؛ جایی که غولهای تکنولوژی که حال وسیع هم شده اند، با استفاده از دستمزدهای بالا و مزایای مختلف در کوشش برای جذب برترین استعدادها رقابت می نمایند. لام اضافه می نماید: برای داشتن استارت آپ های کوچکتر، شما باید ایده های خود برای اثرات بزرگ و توانایی تغییرات را بفروشید.

این باور که یک صدا می تواند تأثیرگذار باشد، در زندگی هر روز این مورد از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری خود را نمایان می سازد؛ جایی که یک نفر، یک رأی هنوز می تواند بر فرهنگ تأثیر بگذارد. پیتل می گوید: هیچ چیز از این فرض موجود در دموکراسی مقدس تر نیست. شهروندانی که خود را در مسائل مختلف درگیر می نمایند، می توانند همتایان خود را سازمان دهی نمایند که رأی دهند و تغییراتی را در این مورد از معروف ترین کشورها برای مهاجرت کاری بوجود آورند.

بیشتر بخوانیدفهرستی 10 تایی از مجذوب کننده ترین جاذبه های گردشگری آمریکا

انگلستان

دیوید مورفی که شرکت ساعت Oliver Coen را در لندن راه اندازی نموده، می گوید: من حرفه خود را با Companies House و با 12 پوند آغاز و یک حساب بانکی تجاری آنلاین را در چند دقیقه باز کردم. دولت نیز منابع آنلاین متعددی را مانند وامهای پشتیبانی دولت برای استارت آپ ها و الگوهای برنامه ریزی تجاری رایگان را ارائه می دهد و تشکیل پرونده های بایگانی تجاری نیز می تواند سریع و آسان باشد. یان رایت کانادایی، مؤسس وبسایت مقایسه بازرگانی MerchantMachine.co.uk می گوید: هنگامی که از حسابدار استفاده نموده تا در زمان خودم صرفه جویی کنم، کارهایی که او باید انجام دهند، بقدری ساده است که خودم هم می توانم انجام دهم. کارهای کاغذی بسیار ساده هستند و فهم مالیات ها نیز به راحتی تمام انجام می شود.

تأمین مالی در انگلستان راحت تر از سایر کشورها انجام می شود و در سال 2017، حدودا بیش از 4 میلیارد پوند برای سرمایه گذاری در این کشور جذب شد. مورفی می گوید: تعدادی از سرمایه گذاران فرشته به سمت ما آمده اند و به ما منابع مالی و مربی گری را پیشنهاد داده اند. ما بعلاوه برای دریافت یاریهای مالی دولتی دعوت شدیم اما این درخواست را رد کردیم، زیرا در آن موقع به منبع مالی احتیاج نداشتیم. جوامع انگلستان به خصوص لندن باعث پیروزیت در استارت آپ ها می شوند و استخدام کارمندها و فریلنسرهای مناسب به آسانی انجام می گیرد و بعلاوه، تشکیل جلسه های کاری رودررو نیز به عنوان نقطه آغاز کار مطرح می شوند.

رایت می گوید: من در خصوص اثر برکسیت بر استعدادهای بیشمار موجود در لندن که از مکانهای مختلف اروپا گرد آمده اند، نگران هستم. اما تا امروز من فکر می کنم که نمی توانید مکانی را بیابید که از نظر اجتماع استعدادها به مانند Silicon Valley باشد. مرفی اضافه نمود: هر زمانی که به یک عکاس درجه یک برای محصولات، متخصص شبکه های اجتماعی و یا یک مدیر نوآوری احتیاج داشته باشم، با بودن در انگلستان میدانم که همه چیز در نزدیکی من در دسترس است.

قیمت بالای خانه در لندن می تواند باعث سختی کار برای تجار و کارمندان آنها محسوب شود. رایت می گوید: تنها خانه ای که توانستم هزینه آن را متقبل شومف در گوشه لندن بود و میزان آن تقریبا نصف خانه ای بوده که در لندن داشتم. با این وجود، وجود مراقبت های پزشکی رایگان NHS باعث می شود که ریسک آغاز یک کسب و کار نو کمی پایین بیاید. او می گوید: اگر ناگهان مریض شوم یا آسیب ببینم، جای نگرانی وجود ندارد. صادقانه بگویم، من فکر می کنم که مراقبت های پزشکی عمومی برترین چیزی است که دولت می تواند برای تشویق به کارآفرینی مورد استفاده قرار دهد.

بیشتر بخوانیدجاذبه های گردشگری انگلستان را با هیجانی مضاعف تجربه کنیمسفر به لندن | 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید

سوئیس

سوئیس به علت کمبود نسبی منابع طبیعی خود، مدتهای زیادی به ازای تحقیق و توسعه برای رشد اقتصاد، به سرمایه گذاری در این زمینه پرداخت. این کار نتیجه خوبی داشت به نحوی که این مورد از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری به رهبر بین المللی بانکداری و اقتصاد دنیا تبدیل شده است. مارکو آبله، مأمور دیجیتال ارشد سابق Credit Suisse و مدیرعامل و مؤسس شرکت سرمایه گذاری بلاک چین TEND در زاگ می گوید: سوئیس بطور سنتی دارای یک بخش مالی قوی بوده که توافق و دولت مصلحت طلب در متن آن قرار داشتند. فرهنگ سوئیسی به این علت جالب است که ارزشهای سنتی به راحتی قابل انتقال به کارآفرینان بوده تا بتوانند در زمینه مورد علاقه خود از آنها استفاده نمایند.

اخیراً و با تبدیل این مورد از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری به یک کانون ارز مجازی و استارت آپ های مبتنی بر بلاک چین، نیروهای متخصص سوئیس به روشهایی نوی بکار گرفته شده اند. آبله می گوید: سوئیس در حال مدیریت راهها به سمتی است که ارزشهای اصلی موجود در بخش مالی سنتی را بر روی صنعت نوین خود پیاده کند. دانشگاه های سوئیس نیز از این تغییر استقبال می نمایند و در خصوص بلاک چین و تأثیر آن بر دنیا تحقیق نموده و در این راه، از یک کنجکاوی فکری بهره مند می شوند که صرفا مختص کشور سوئیس است.

بطور خاص، شهر زاگ واقع در شمال و مرکز سوئیس، لقب Crypto Valley را به علت تعداد استارت آپ های ارز مجازی در این منطقه دریافت کرد. این شهر خانه Ethereum Foundation محسوب می شود، شرکت بلاک چین مرتبط با بسیاری از کاربردهای غیر متمرکز و بعلاوه دومین شرکت بزرگ ارز مجازی که تنها در پی بیت کوین حرکت می نماید. نبیل نقدی، مأمور اجرایی ارشد سیستم عملیاتی اتریم با نام Status می گوید: بسیاری از پروژه های رمزگذاری سوئیس را به عنوان مرکز فرماندهی خود انتخاب می نمایند که علت این امر مشابه به علت انتخاب این مورد از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری به وسیله سازمانها و شرکتهای بین المللی است.

علاوه بر محیط محبت آمیز و تنظیم شده و بعلاوه نرخ های مالیات مناسب برای کسب و کار، استارت آپ های سوئیس نیز از موقعیت مرکزی این کشور در اروپا سود می برند؛ امری که باعث می شود مبادله و یافتن استعدادها آسان تر انجام گیرد. نقدی می گوید: به علت تنوع موجود در سوئیس، تسلط جمعیت این کشور بر زبان و استانداردهای بالای زندگی، این کشور یک مکان محبوب کاری برای مهاجرین بحساب می آید.

بیشتر بخوانیدجاهای دیدنی سوئیس | دوازده جاذبه گردشگری در سوئیسمنبع: همگردی

به "معرفی تعدادی از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید