بهترین کشور برای مهاجرت؛ کشورهای زیبا و خوش آب و هوا

به گزارش آرش بلاگ، اغلب گردشگران و مهاجران روی زیبایی های طبیعی تاکید بیشتری دارند. به همین علت برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت به سراغ جاهایی رفته ایم که خداوند طبیعت برای خلق آنجا سنگ تمام گذاشته. آبشارهایی که با پیچ وتاب های فراوان کوه ها را می شکافند و پایین می آیند؛ و درنهایت در میان جنگل ها جاری می شوند. درخت هایی که هر نسیمی آن ها را شاد و رقصان نشان می دهد و سواحل شنی که خورشید با آن ها پیوندی همیشگی دارد، تنها گوشه ای از این جاذبه های طبیعی هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت؛ کشورهای زیبا و خوش آب و هوا

اول ازهمه با کشورهای خوش آب و هوا شروع می کنیم که گردشگران شیفته آن ها هستند و بعد به سراغ جاذبه های اسرارآمیز طبیعی خواهیم رفت. با ما همراه باشید و برترین کشورها برای مهاجر از لحاظ آب و هوا و زیبایی را بشناسید.

برترین کشور برای مهاجرت به لحاظ آب و هوا

آب و هوا یکی از مهم ترین قسمت های انتخاب برترین کشور برای مهاجرت است. چون قرار نیست که چند روزی بروید و برگردید، بلکه می روید تا در کشور مقصد بمانید. پس همین الان خوب چشم و گوشتان را باز کنید و کشورهای با آب وهوای مناسب را برای زندگی انتخاب کنید.

اگر درباره آب وهوای نقاط دیگر جهان دانش کافی ندارید، نگران نباشید. در ادامه فهرستی از برترین کشورها به لحاظ آب و هوا را برایتان آورده ایم.

آیا می دانید برترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کجاست؟

1. یونان؛ کشور خانه های سفید و آفتاب تابان

یونان (Greece)؛ یکی از خوش آب و هواترین کشورها برای مهاجرت است. سرزمین خانه های سفید و رویایی، آب وهوایی مدیترانه ای دارد. تابستان های این کشور گرم و خشک است؛ اما زمستان ها؛ هر قسمت از یونان آب وهوای خاص خودش را دارد. به عنوان مثال، نواحی شمالی یونان در این فصل سرد و مرطوب هستند.

اگر به لحاظ دمای هوا بخواهید شرایط یونان را بررسی کنید، باید بدانید که تابستان های این کشور دمایی حدود 30 درجه سانتی گراد دارد؛ و زمستان ها دمای هوای یونان حدود 10 درجه سانتی گراد است. با این آب وهوای مجذوب کننده، باید هم یونان مجذوب کننده و رویایی برترین کشور برای مهاجرت باشد.

2. ایتالیا؛ سرزمین خانه های شناور روی آب

آب وهوای ایتالیا (Italy) خیلی شبیه به یونان است. این کشور تابستان­هایی نسبتا گرم و خشک دارد؛ و زمستان ها هوایش سرد و خنک است. در این فصل، رطوبت در نواحی کوهستانی ایتالیا بیشتر از سایر نقاط است.

آب وهوای سواحل مجذوب کننده و رویایی ایتالیا در تابستان و زمستان معرکه است. در روزهای زمستان هوای سواحل ایتالیا معتدل است و نسیم ملایمی صورتتان را نوازش می کند. در روزهای تابستانی هم آب وهوای این منطقه ها بیشتر از 28 درجه سانتی گراد نمی شود. همین آب وهوای مجذوب کننده باعث شده که ایتالیا هم برترین کشور برای مهاجرت به لحاظ آب وهوایی باشد.

اگر با زبان انگلیسی آشنا هستید پس برترین کشورها برای مهاجرت انگلیسی زبان ها را بشناسید.

3. اسپانیا؛ کشور خیابان های سنگ فرش شده و خانه های رنگارنگ

اسپانیا (Spain) هم به نوبه خودشان برترین کشور برای مهاجرت محسوب می­شود. شرایط آب وهوایی این کشور خیلی جالب است. سه ناحیه اسپانیا در طول سال آب وهوای متفاوتی را تجربه می کنند.

منطقه ها مرکزی این کشور دارای تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد و مرطوب هستند. سرزمین باسک که در نزدیکی کوه های شمالی اسپانیا واقع شده، آب وهوایش دریایی است. این شرایط جوی برای باسک تابستان هایی خنک و زمستان هایی معتدل به ارمغان آورده؛ و درنهایت سواحل این کشور زمستان هایشان مرطوب و تابستان هایشان نسبتا خنک است.

این تنوع آب وهوایی را به جز اسپانیا در کمتر جایی می توان پیدا کرد؛ بنابراین اگر در پی یک کشور با چند نوع آب وهوا برای مهاجرت هستید، اسپانیا را حتما در نظر داشته باشید.

4. نیوزلند؛ کشوری زیبا و متفاوت

آب وهوای نیوزلند (New Zealand) در کنار امکانات آن، این منطقه رویایی را به برترین کشور برای مهاجرت تبدیل کرده. جالب است بدانید که تغییرات آب وهوایی نیوزلند به صورت تدریجی رخ می دهد؛ و دمای هوای هر ماه با ماه قبلی یا بعدی اش کمی تفاوت دارد.

تابستان نیوزلند در ماه های ژانویه و فوریه فرامی رسد. در این ماه های سال دمای هوای این کشور حدود 25 درجه سانتی گراد است. ماه های ژوئن و آگوست هم نویدبخش زمستان نیوزلند هستند. در این ماه های سال دما هوا حدود 13 درجه سانتی گراد نسبت به تابستان کاهش پیدا می کند.

در کل، آب وهوای نیوزلند در اغلب ماه های سال معتدل است. البته گاهی از روزها آسمان این کشور بارانی است یا آفتاب تابان آن را گرم تر از همیشه می کند؛ اما تعداد این روزها به نسبت کم است.

5. باهاما؛ کشوری انگلیسی زبان با سواحلی شگفت انگیز

اگر در پی یک کشور انگلیسی زبان با آب وهوای عالی برای مهاجرت هستید، باهاما (Bahamas) منتظرتان است. دمای هوای این کشور مرفه کوچک در تمام فصل های سال معتدل است. در زمستان دمای باهاما کمی از 20 درجه سانتی گراد کمتر می شود؛ و در تابستان دمای این کشور کمی از 20 درجه سانتی گراد گرم تر است.

باران های باهاما در فصل تابستان از راه می رسند. باد ملایمی هم در همه جای این کشور جریان دارد. به همین علت دمای هوای باهاما در تابستان مرطوب است. با این گفته ها؛ باید هم نام باهاما به عنوان برترین کشور برای مهاجرت بر سر زبان ها بیفتد.

6. اکوادور؛ کشوری در نزدیکی خط استوا با آب وهوای معتدل

اکوادور (Ecuador) هم یکی از برترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب وهوایی به شمار میرود. شاید به محض تماشا اکوادور در نزدیکی خط استوا تصور کنید که آب وهوای این منطقه گرم و سوزان است؛ اما این طور نیست! در حقیقت اکوادور کشوری با چندین نوع آب و هوا است.

منطقه ها واقع در غرب اندیس آب وهوایی گرجهتی و استوایی دارند. هر چه به سمت شرق می روید، هوای اکوادور خنک تر می شود. البته تمام این جهت را پس از اندس جنگل های همیشه بارانی پوشانده اند.

با وجود این اقلیم جغرافیایی ویژه، آب وهوای بیشتر منطقه ها اکوادور در طول سال بین 15 تا 23 درجه سانتی گراد است. اگر از سرما گریزان هستید و در پی جایی هستید که آب وهوایش معتدل باشد، نام اکوادور را هم در فهرست مهاجرتتان داشته باشید.

7. قبرس؛ یک کشور جزیره ای در مجاورت دریای مدیترانه

قبرس زیبا (Cyprus) در تمام فصل های سال آب وهوایی مدیترانه ای معتدل و لذت بخش دارد. تابستان ها دمای هوای این کشور بیشتر از 30 درجه نمی شود و زمستان ها هم حدود 20 درجه سانتی گراد است.

روزهای بارانی قبرس مانند بقیه کشورها در زمستان ها فرامی رسد. این باران ها هوای قبرس را مرطوب تر و مجذوب کننده تر می کنند. به همین علت هم هست که قبرس به عنوان برترین کشور برای مهاجرت شناخته می شود. البته گردشگران زیادی هم این مقصد گردشگری مجذوب کننده را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می کنند.

8. مالت؛ یک کشور اروپایی شگفت انگیز در قلب مدیترانه

مالت (Malta) هم با آب وهوای متعادلش توانسته خودش را به عنوان کشور برای مهاجرت تبدیل کند. آب وهوای این کشور در تابستان ها گرم و خشک و آفتابی است. البته نسیم ملایمی هم از سمت دریا می وزد و تابستان های مالت را لذت بخش تر می کند. زمستان­های مالت هم هوا ملایم و مرطوب­ است.

بهار و پاییز مالت آب وهوایی خنک و بهشتی دارد. البته گاهی اوقات ممکن است بادهایی که از سمت آفریقا می وزند، گرمای ملایمی را همراه خودشان بیاورند. همه این شرایط آب وهوایی کنار هم؛ از مالت یک کشور رویایی و بهشت گردشگری ساخته است.

9. استرالیا؛ کشوری با آب های فیروزه ای و جنگل های بی پایان

مگر می شود حرف از برترین کشور برای مهاجرت باشد و نام استرالیا (Australia) به میان نیاید! این کشور مجذوب کننده دارای تنوع آب وهوایی جالب توجهی است.

شمال استرالیا تابستان هایش گرم و خشک است. زمستان ها هم آب وهوای نسبتا ملایم و خنک در این منطقه دیده می شود؛ اما جنوب استرالیا در تابستان آب وهوایش نسبتا معتدل است. زمستان ها هم آب وهوای این منطقه سرد و مرطوب می شود.

در تمام استرالیا، آب وهوای روزهای تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد است. در زمستان هم دمای این کشور بین 12 تا 17 درجه سانتی گراد قرار داد؛ بنابراین حتی سردترین و گرم ترین روزهای استرالیا هم دارای شرایط آب وهوایی مناسبی هستند.

10. آرژانتین؛ کشوری با جاذبه های شگفت انگیز در آمریکای جنوبی

آرژانتین (Argentina) آخرین کشور خوش آب وهوایی است که به سراش رفته ایم. یک منطقه بکر در آمریکای جنوبی که شرایط آب وهوایی اش مانند جاذبه هایش متنوع است.

در دشت ها و مرکز آرژانتین، شاهد آب وهوایی معتدل هستیم. تابستان های این منطقه ها گرم و آفتابی و گاهی مرطوب است. زمستان ها هم هوا سرد و خشک می شود.

اما شمال و جنوب آرژانتین آب وهوای متفاوتی دارند. شمال این کشور از جنوب آن گرم تر است؛ و گاهی دمای هوا به بالاتر از 30 درجه سانتی گراد هم می رسد. در زمستان ها هم اغلب آب وهوای خنک در این منطقه دیده می شود. البته در ارتفاعات هوا سردتر است و گاهی حتی به زیر صفر هم می رسد.

برترین کشور برای مهاجرت به لحاظ زیبایی

در این بخش از مقاله، کشورهایی را به شما نشان می­دهیم که زیبایی شان زبانزد عام و خاص است. اگر همیشه رویای زندگی در یک بهشت واقعی را داشته اید، با ما همراه باشید. قرار است به سراغ جاهایی برویم که دستِ کمی از یک تابلوی نقاشی یا عکس های زیبای کارت پستالی ندارند.

1. کاستاریکا؛ سرزمین آبشارهای مه آلود و جنگل های بارانی

کاستاریکا (Costa Rica) یک کشور شگفت انگیز در آمریکای مرکزی است. وقتی پایتان به این کشور می رسد، این آبشارهای مه آلود، سواحل متروک و جنگل های انبوه هستند که به استقبالتان می آیند.

جزیره Cocos کاستاریکا، تنها جزیره در شرق اقیانوس آرام است که جنگل های بارانی آن را پوشانده اند؛ و پارک ملی این جزیره یکی از مشهورترین مقاصد غواصی در جهان است. کوسه سرچکشی، پرتوهای غول پیکر مانتا، لاک پشت های دریایی و دلفین­های باهوش تنها بخشی از تماشای های این جزیره بکر هستند.

پارک ملی La Amistad یکی دیگر از جاذبه های منحصربه فرد کاستاریکا است. در این پارک ملی، جنگل های پوشیده از ابر، دره های یخبندان و یک مرتع کوهستانی آلپ استوایی نادر پنهان شده. البته این پارک ملی خانه کوه Cerro Chirripó؛ بلندترین کوه کاستاریکا هم هست.

2. اتریش؛ سرزمین پریان و رویاهای باورنکردنی

اگر فیلم های ساخته شده درباره پریان را باور ندارید، کافی است یک سفر تا اتریش بروید. دهکده کنار دریاچه هالستات، همان جایی است که پریان دیزنی در آن زندگی می کنند.

تنها همین دهکده سحرآمیز اتریش (Austria) را به برترین کشور برای مهاجرت و زندگی تبدیل نکرده! بلکه وقتی در سرزمین کوه های آلپ قدم می زنید، محسور دامنه های اسکی تیرول، جهتهای پیاده روی اینسبروک (Innsbruck) و غارهای یخی آیزریسنولت ورفن (Eisriesenwelt Werfen) می شوید.

اگر می خواهید منظره مشترک کوه های پوشیده از برف و دشت های سرسبز را تماشا کنید، باید به پارک ملی Hohe Tauern که در نزدیک سالزبورگ (Hohe Tauern) واقع شده است بروید.

3. سوئیس؛ زیباترین کشور جهان

مگر می شود که در پی برترین کشور برای مهاجرت باشید و سوئیس (Switzerland) را جز فهرستتان قرار ندهید. بهار و تابستان، این دشت های سرسبز آلپ هستند که از گردشگران و ساکنین سوئیس دلبری می کنند. زمستان های این کشور هم که جاذبه های خاص خودش را دارد. کوه های پوشیده از برف آلپ لذت اسکی را برایتان فراهم می کند و دریاچه های یخ زده، به مقدار سفر به سرزمین عجایب برایتان مجذوب کننده است.

روستای زرمات، دریاچه ژنو و همه جاذبه های سوئیس منتظر شما هستند تا خودتان را به آن ها برسانید. درست است که مهاجرت تصمیم سختی است، اما باور کنید که زندگی در سوئیس همیشه شما را راضی نگه می دارد.

4. مکزیک؛ کشور آتش فشان ها، سواحل بی پایان و بیابان های شنی

اگر تکراری بودن را دوست ندارید و در پی جایی هزار رنگ برای زندگی هستید، مکزیک (Mexico) برترین کشور برای مهاجرتتان است. جاذبه های مکزیک شبیه یک آلبوم هستند. آلبومی که هر ورقش با ورق دیگرش فرق دارد.

این کشور میزبان 67 پارک ملی، 5000 متر خط ساحلی، بیابان ها شنی و آتش فشان های پر از برف است. همین چند جمله برای اینکه عاشق مکزیک شوید کفایت می کند؛ اما برای اینکه علاقه تان به مکزیک صد برابر شود، باید بگوییم که این کشور هم منبع غذاهای متنوع است و هم مهاجرهایی از کشورهای گوناگون در آن حضور دارند. پس تنوع در مکزیک فقط به تماشای های این کشور ختم نمی شو د و تا عمق جان آن نفوذ کرده.

5. تایلند؛ کشوری زیباتر از حد تصور

درست است که همه ساله گردشگران زیادی به سمت تایلند (Thailand) روانه می شوند؛ و همه جا حرف از تماشای های تایلند است؛ اما جاذبه های این کشور محسورکننده­تر از چیزی است که درباره اش شنیده اید. جنگل های شاداب و تروتازه Ko Kut و آب های شفاف مخصوص غواصی Ko Tao را باید از نزدیک ببینید.

باید در آب های تایلند غواصی کنید، در میان جنگل های بارانی این کشور قدم بزنید؛ و آبشارهای شگفت انگیز تایلند را کشف کنید، تا بفهمید که چرا عده ای تایلند را برترین کشور برای مهاجرت و زندگی می دانند.

6. پرتغال؛ کشوری با جاده ها و سواحل مجذوب کننده

اگر یک سرِ سوزن برای انتخاب پرتغال (Portugal) به عنوان برترین کشور برای مهاجرت شک دارید، کافی است فقط چند تصویر از لیسبون؛ مرکز این کشور ببینید.

منطقه آلگاروه یک مقصد مجذوب کننده برای علاقه مندان به سفرهای جاده­ای است؛ و سواحل شگفت انگیز آلگاروه همان جایی هستند که هر فردی را شیفته طبیعت می کنند.

موناسانتو (Monasanto)، باتالها (Batalha)، فراگودو (Ferragudo) و جزایر آتش فشانی هم بخشی از تماشای های پرتغال هستند. برای کشف این کشور باید مقیم آن شوید و هر روز و هر ساعتتان را به تماشای یک گوشه پرتغال اختصاص بدهید.

7. نپال؛ میزبان کوه اورست

در پی یک نقطه بکر برای زندگی هستید، اما هنوز نتوانسته اید آن را پیدا کنید! چرا سری به قاره آسیا نمی زنید. نپال (Nepal) یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در شمال هندوستان واقع شده. اگر کوه نوردی ورزش موردعلاقه تان باشد، نپال سرزمین موردعلاقه شما است. این کشور باوجود منظره ها خیره کننده و میزبانی هشت کوه از 10 کوه بلند جهان، می تواند برترین کشور برای مهاجرت باشد.

دریاچه های گوکیو نپال بیشترین آب شیرین جهان را در قلب خودشان جا داده اند. این آب از یخچال های طبیعی و کوه های سرشار از برف اطراف دریاچه ها جمع آوری می شود.

پارک ملی چیتوان نپال هم جاذبه های خاص خودش را دارد. ازجمله این تماشای ها می توان به کرگدن ها، ببرهای بنگال، پلنگ های برفی و پانداهای قرمز که حیوانات کمیابی هستند اشاره کرد.

8. برزیل؛ وارث برترین جاذبه های جهان در یک قاب

برزیل(Brazil) وارث مهم ترین جاذبه های جهان است. اغلب کشورهای زیبا یک جنگل سرسبز بارانی شبیه به آمازون را دارند، اما برزیل زادگاه نمونه واقعی این جنگل است. وقتی به برزیل بروید و آمازون واقعی را ببینید، تازه می فهمید که یک جنگل بارانی شگفت انگیز باید چطور باشد!

البته برزیل جاذبه های دیگری هم برای دلبری دارد. آبشار خروشان ایگواچو یا کوه کورکووادو در ریودوژانیرو که مجسمه مسیح روی آن قرارگرفته، جزایر فرناندو د نورون ها و پارک ملی Lençóis Maranhenses با تپه های مورب سفیدرنگ شنی که در مقابل یک تالاب فیروزه ای قرار دارند، تنها بخشی از هنرنمایی طبیعت در برزیل هستند.

همه این گفته ها یک طرف، تنوع زیستی برزیل طرف دیگر. در این کشور جگوارها (پلنگ خالدار آمریکایی)، پیراناها یا ماهی های گوشت خوار، میمون های عنکبوتی و گونه های گیاهی خاص را می توان دید.

علاوه بر همه این موارد، برزیل میزبان جشنواره ها و فستیوال های زیادی است؛ بنابراین ساکنین برزیل همیشه شاد و سرزنده هستند و هیجان و شادی بخشی از زندگی آن ها است. دیگر چه چیزی می خواهید که برزیل را به برترین کشور برای مهاجرت تبدیل کند!

9. اسلوونی؛ کشوری با منظره کوه و دریا

درست در مرز دو کشور ایتالیا و اتریش، کشوری واقع شده است که زیبایی اش همه را خیره نگه می دارد. یک طرف اسلوونی (Slovenia) را کوه های آلپ احاطه کرده اند؛ و سمت دیگر این کشور منظره ای رو به دریای مدیترانه دارد.

کوه های آلپ جولیان همیشه چشم نواز هستند؛ اما وقتی این منظره در پشت دریاچه زمردی اسلوونی قرار می گیرد، دیگر نمی توان چشم از آن برداشت؛ و درنهایت، جنگل های سرسبز هستند که بیش از نیمی از این کشور را در برگرفته اند و مجذوب کنندهیت آن را دوچندان کرده اند.

این جاذبه های طبیعی اسلوونی زیبا را به برترین کشور برای مهاجرت اروپا دوستان تبدیل کرده است.

10. ژاپن؛ کشور طبیعت و تکنولوژی

تا نام ژاپن (Japan) به میان می آید، همه به سراغ دستاوردهای ریزودرشت مردم این کشور می فرایند. درصورتی که همه چیز درباره ژاپن در تکنولوژی خلاصه نمی شود! وقتش رسیده که زیبایی های ژاپن را هم بشناسید.

همان طور که می­دانید ژاپن یک کشور اصیل با تاریخچه غنی است؛ بنابراین وقتی در گوشه و کنار این کشور قدم می زنید، باید آمادگی روبرو شدن با آثار باستانی متنوع را داشته باشید.

جزایر نیمه گرجهتی اوگاساوار با سواحل بکر، جنگل هایی که 195 گونه پرنده خاص در آن ها زندگی می کنند، جنگل بامبو و شکوفه های گیلاس هم ازجمله جاذبه های طبیعی این کشور هستند.

و درنهایت…

در این مقاله فهرستی از خوش آب و هواترین و زیباترین کشورهای جهان را آوردیم. اگر شرایط جوی محل زندگی تان برایتان مهم است؛ یا می خواهید موقع گشت زنی شهری از جاذبه های طبیعی لذت ببرید، این فهرست می تواند برای انتخاب برترین کشور برای مهاجرت کمکتان کند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور

به "بهترین کشور برای مهاجرت؛ کشورهای زیبا و خوش آب و هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشور برای مهاجرت؛ کشورهای زیبا و خوش آب و هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید