والنسیا در یک نگاه

به گزارش آرش بلاگ، والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا به شمار می رود و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در اروپا و دنیا است. از محبوب ترین دیدنی های والنسیا می توان شهر هنر و علم والنسیا، آکواریوم اقیانوس شناسی، کلیسای سانتوس خوانس و باغ وحش بیوپارک را نام برد.

والنسیا در یک نگاه

والنسیا (Valencia) مرکز استان والنسیا در کشور اسپانیا، واقع در اروپا است. این شهر که در ساحل شرقی اسپانیا واقع شده است، سومین شهر بزرگ کشور بعد از مادرید و بارسلون است. والنسیا از بارسلون 350 کیلومتر، از گرانادا 488 کیلومتر و از مادرید، مرکز اسپانیا 357 کیلومتر فاصله دارد.

جمعیت والنسیا حدود دو میلیون نفر و مساحت آن حدود 134 کیلومتر مربع است. بیشتر ساکنان شهر را مسیحیان کاتولیک تشکیل می دهد و اقلیت های مسلمان، یهودی و مسیحی پروتستان درصد کمی از جمعیت را به خود اختصاص داده اند. زبان مردم والنسیا، اسپانیایی و والنسیایی است.

در سال 138 قبل از میلاد، والنسیا با نام اولیه والنتیا ادتانوروم و به وسیله مستعمره نشین های رومی ایجاد شد. در سال 714 بعد از میلاد، مراکشی ها و موروهای مسلمان با دین، زبان و رسومات خود، پا به این شهر گذاشتند. پادشاه مسیحی، شاه جیمز اول از آراگون، در سال 1238 والنسیا را تحت تصرف خود در آورد و با جابجایی دربار به این شهر به وسیله پادشاهی جوزف بناپارت در سال 1812، والنسیا به عنوان مرکز اسپانیا انتخاب شد. بعلاوه این شهر بین سال های 1936 و 1937 و در طول جمهوری دوم اسپانیا، مرکز این کشور شناخته می شد.

والنسیا تحت حکومت اسپانیا واقع شده است. نوع حکومت، پادشاهی مشروطه به شمار می رود و پادشاه به صورت وراثتی انتخاب می گردد. قوه مجریه کشور از هیئت وزرا و نخست وزیر در صدر آن، تشکیل شده است که همگی را پادشاهی اسپانیا برمی گزیند. قوه مقننه را نیز مجلس نمایندگان و مجلس سنا شامل شده اند که نمایندگان هر دو با رای گیری مردمی انتخاب می شوند.

آب و هوای والنسیا نیمه گرمسیری مدیترانه ای به شمار می رود و تابستان هایی طولانی، گرم و خشک، و زمستان هایی کوتاه و بسیار معتدل دارد. میانه دمای هوا در طول سال از 13.8 تا 22.8 درجه سانتی گراد تغییر می نماید و میانگین بارش سالانه 475 میلی متر گزارش شده است.

فرودگاه والنسیا (Valencia Airport) در فاصله 8 کیلومتری غرب شهر واقع شده است و در آن پروازهایی از/ به مسکو، لندن، آمستردام، وین، مونیخ، کازابلانکا، لیسبون، بخارست و بعضی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. ایستگاه قطار والنسیا در مرکز شهر واقع شده است و از آن قطارهایی به شهرهای مهم اسپانیا مانند مادرید و بارسلون حرکت می نماید. با استفاده از فری می توان مستقیما به ایبیزیا، پالما ده مایورکا و مائون دسترسی داشت. برای جابجایی های درون شهری، وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس، قطار شهری، تاکسی و بعلاوه اجاره دوچرخه پیشنهاد می گردد.

سرامیک جات والنسیایی، شکلات های اسپانیایی، لباس و وسایل ورزشی تیم فوتبال والنسیا و وسایل آشپزخانه بومی از سوغاتی های والنسیا به شمار می فرایند. شما برای خرید می توانید مرکز خرید پلازا ردونا و بازار مرکزی والنسیا سر بزنید.

از محبوب ترین دیدنی های والنسیا می توان به شهر هنر و علم والنسیا، آکواریوم اقیانوس شناسی، کلیسای سانتوس خوانس، باغ وحش بیوپارک، ساختمان لا لوتخا د لا سدا، کلیسای جامع والنسیا، موزه ملی سرامیک، دروازه کوآرت، دروازه سرانوس، موزه هنرهای زیبای والنسیا، موزه تاریخ والنسیا، پارک توریا والنسیا، موزه علوم والنسیا، پارک طبیعی آلبوفرا و ساحل مالواروزا اشاره نمود.

دیگر دیدنی های والنسیا شامل کاخ مارکز د دوس آگواس (Palacio del Marques de Dos Aguas)، باغ مونفورت (Monfort Garden)، منطقه کاسکو آنتیگو یا شهر قدیم (Casco Antiguo)، میدان ویرجین (Plaza de la Virgen)، موزه فالرو (Museo Fallero) و کلیسای جامع مقدس (Chapel of the Holy Grail) می گردد. بعلاوه والنسیا هر ساله در میانه ماه مارس، میزبان جشنواره لاس فالاس (Las Fallas) است.

منبع: کجارو / theculturetrip.com / spain.info / tripadvisor.com / wikitravel.org / en.wikipedia.org

به "والنسیا در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والنسیا در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید