ایستگاه فضایی جف بزوس؛ پارک تجاری غول پیکر

به گزارش آرش بلاگ، مدار زمین در آستانه شلوغی بیشتر است. دقیقاً معین نیست که هزینه ایستگاه فضایی چقدر خواهد بود، اما بزوس قبلاً متعهد شده بود که سالانه یک میلیارد دلار از پول خود را برای پروژه های Blue Origin هزینه کند. این پروژه بدون شک توجه کشور های ثروتمند را به خود جلب خواهد نمود.

ایستگاه فضایی جف بزوس؛ پارک تجاری غول پیکر

آرش بلاگ| شرکت فضایی Blue Origin که جف بزوس، رئیس آمازون در سال 2000 آنرا تأسیس کرد، با تعداد انگشت شماری از شرکت ها و دانشگاه های پرواز های فضایی برای ایجاد یک پارک تجاری با کاربری مختلط در مدار پایین زمین شریک شده است.

هدف این همکاری که مرجان های مداری نامیده می گردد، فراهم کردن فضایی مشترک برای انجام تحقیقات در مدار، توسعه محصولات و اجازه دادن به گردشگران برای تجربه ریزگرانش است.

به گزارش آرش بلاگ؛ مرجان های مداری آخرین مورد از یک سری پیشنهاد ها برای توسعه حضور بشر در مدار است، زیرا ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به تدریج به خاتمه خود نزدیک تر می گردد. در حالی که ناسا رسماً عمر ایستگاه فضایی بیش از 20 ساله را تا سال 2030 تمدید کرد، کارشناسان نگرانند که قبل از پرتاب یک جایگزین، خراب گردد.

این ایستگاه فضایی که قرار است اواخر این دهه پرتاب گردد، در ارتفاع تقریباً 500 کیلومتری (310 مایلی) به دور زمین خواهد چرخید و می تواند تا ده سرنشین را در خود جای دهد. دکتر Lindy Elkins-Tanton، معاون ابتکار بین سیاره ای ASU و مدیر ارشد این پروژه می گوید: این ایستگاه فضایی را می توان به عنوان یک دهکده در نظر بگیرید. به این فکر کنید که بسیاری از سازمان ها و افراد مختلف در بخش های خود از صخره مداری فعالیت های خود را انجام می دهند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، Blue Origin مسئول سیستم های اصلی ایستگاه فضایی خواهد بود و احتمالاً آن را به وسیله موشک تازه این شرکت به نام گلن به فضا خواهد رساند. سیرا اسپیس یک زیستگاه بادی به نام محیط منعطف بزرگ یکپارچه (LIFE) ایجاد می نماید و Dream Chaser را برای حمل و نقل بازدیدنمایندگان در دسترس قرار می دهد. طبق گزارش ها، شرکت بوئینگ به ماژول های علمی ایستگاه یاری می نماید و عملیات و تعمیر و نگهداری در هواپیما را مدیریت می نماید. این شرکت بعلاوه از فضاپیمای استارلاینر برای حمل و نقل استفاده خواهد نمود.

به نوبه خود، شرکت Genesis Engineering Solutions نیز در حال توسعه یک فضاپیمای تک نفره است که برای عملیات خارجی و گشت و گذار های توریستی استفاده می گردد. در همین حال شرکت Redwire Space، مسئولیت مدیریت عملیات محموله را بر عهده دارد و در راهنمایی تحقیق، توسعه و فراوری در داخل کشتی یاری خواهد نمود. دانشگاه ایالتی آریزونا کنسرسیومی متشکل از 14 دانشگاه را در توسعه و مشاوره فرصت های تحقیقاتی در این پایگاه رهبری خواهد نمود.

در حال حاضر، دقیقاً معین نیست که هزینه ایستگاه فضایی چقدر خواهد بود، اما بزوس قبلاً متعهد شده بود که سالانه یک میلیارد دلار از پول خود را برای پروژه های Blue Origin هزینه کند. این پروژه بدون شک توجه کشور های ثروتمند (مانند امارات متحده عربی) را به خود جلب خواهد نمود که مشتاق توسعه ردپای خود در مدار هستند. گردشگران فضایی که در پی ماجراجویی هستند نیز می توانند به پرداخت هزینه یاری نمایند.

رقابت برای باز کردن کیهان به روی گروه های سرمایه گزار در جریان است و چندین شرکت به املاک و مستغلات مداری اصلی چشم دوخته اند. در ماه می، شرکت Orbital Assembly مستقر در راکلین کالیفرنیا، برنامه های بلندی را برای ساخت اولین هتل فضایی رسمی دنیا، به نام ایستگاه وویجر، تا سال 2027 بیان کرد. این پایگاه حلقه مانند که از شبکه ای از غلاف های به هم پیوسته ساخته شده است برای میزبانی تقریباً 400 نفر طراحی شده است.

منبع: popularmechanics.com

منبع: فرادید

به "ایستگاه فضایی جف بزوس؛ پارک تجاری غول پیکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه فضایی جف بزوس؛ پارک تجاری غول پیکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید