بازدید از پارک جنگلی واز و نگاهی به تفریحات آن

به گزارش آرش بلاگ، جنگل های ییلاقی واز یکی از منطقه ها بکر و پر جاذبه در استان مازندران هستند این منطقه ها جنگلی دارای طبیعتی سرسبز و پر جاذبه می باشند و دارای مناظری منحصر به فرد هستند برای رسیدن به این جنگل زیبا و بازدید از جاذبه های طبیعی آن باید از راستا خاکی شهرستان زیبای نور عبور کنید و به شهر توریستی چمستان بروید. بی شک سفر به این منطقه جنگلی با تجربیات بسیار ویژه ای همراه خواهد بود پارک جنگلی واز یک منطقه ییلاقی است که امروزه به یکی از تفرجگاه های اصلی تبدیل شده است و از نقاط مختلف ایران گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. با توجه به اینکه این جنگل از نواحی اطراف به شهرهای مختلفی متصل می گردد راستاهای ارتباطی گوناگونی نیز برای سفر به این منطقه وجود دارد به عنوان مثال راستاهای جاده هراز نیز به این جنگل ها مرتبط می شوند. این جنگل ها با وجود طبیعت بکر و هوای پاک خود از جذابیت های زیادی برخوردار می باشند بعلاوه روستاهایی که در نواحی اطراف این منطقه واقع شده اند نیز دارای زیبایی های ویژه خود می باشند.

بازدید از پارک جنگلی واز و نگاهی به تفریحات آن

پارک جنگلی واز:

از ویژگی های مهم این منطقه جنگلی برای سرگرمی و گشت و گزار می توان به آب و هوای معتدل و مناسب آن اشاره نمود از سویی وجود طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبا در این منطقه ها نیز می تواند از دیگر امتیازات این منطقه ییلاقی باشند. برای سفر به این منطقه باید لوازم و وسایل لازم را به همراه داشته باشید این جنگل ها در شمار جنگل های هیرکانی نیز قرار می گیرند طبیعت زیبای این جنگل در فصل های مختلفی از سال تماشای است و زیبایی های ویژه خود را دارد.

نزدیک بودن این جنگل ها به شهر چمستان نیز امتیازات آن را بیشتر نموده است این جنگل ها از مهم ترین مکان های تماشای مازندران هستند این منطقه ییلاقی از شرایط جغرافیایی و آب و هوایی مساعدی برخوردار است و از مهم ترین امتیازات آن می توان به جهتهای آسفالت اشاره نمود. این جهتها از زیبایی های بی شماری برخوردار هستند و در طول جهت این امکان را دارید تا از زیبایی های زیادی تماشا کنید پارک جنگلی واز یکی از زیباترین پارک های جنگلی در این استان است که با وجود این ویژگی ها بسیار با اهمیت و تماشای می باشد.

این منطقه بی شک یک منطقه سرگرمیی مناسب در این استان است بعلاوه این جنگل ها به دیگر منطقه ها ییلاقی نیز نزدیک می باشند گزنا و سرا از جمله منطقه ها ییلاقی و جنگل های وسیع در این نواحی می باشند. با توجه به اینکه این منطقه از زیبایی های زیادی برخوردار است و دارای طبیعتی ویژه است می توانید تجارب ویژه ای از سفر خود داشته باشید چشم اندازهای جنگلی این منطقه و هوای مناسب آن لذت بخش و آرامش بخش است.

این جنگل چه جاذبه هایی دارد؟

همانطور که می دانید اغلب نواحی جنگلی در استان مازندران دارای طبیعت بکر و چشم اندازهای سرسبز هستند این منطقه ها کوهپایه ای دارای دشت های وسیع و سرسبزی می باشند که از دور تماشای تر می شوند. با گذر رودخانه از دورن این جهتهای جنگلی نیز می توانید جاذبه های بیشتری را مشاهده کنید روستاهای اطراف این منطقه نیز دارای چشم اندازهای زیباتری خواهد بود.

از دیگر جذابیت های این منطقه جنگلی و تماشای های پارک جنگلی واز می توان به آب گرم لاویج اشاره نمود که در اطراف این منطقه واقع شده است و نزدیک به این منطقه جنگلی است و می توانید از زیبایی های آن بازدید کنید.

مسافرت به این منطقه توریستی و سرگرمیی از جذابیت های بسیاری برخوردار است زیرا در این منطقه جنگلی می توانند تجربیات بسیار ویژه و متنوعی داشته باشند و از زیبایی های زیادی در این جنگل ها بازدید نمایند. همانطور که گفتیم آب و هوای مناسب و مساعدی که در این منطقه گردشگری حاکم است موجب شده تا یک منطقه ییلاقی بسیار مناسب باشد که در فصل های مختلفی از سال به ویژه بهار جذابیت های زیادی دارد. این جنگل ها پوشیده از مراتع و دشت های وسیع و سرسبز است چشم اندازهای زیبایی که در این منطقه ها وجود دارند می توانند از سوی گردشگران زیادی مورد توجه باشند.

باسفر به این منطقه از یک سو دره های وسیع و عمیقی را مشاهده می کنید و از سوی دیگر شاهد زیبایی های طبیعت سرسبز این منطقه ها هستید این دره های پر پیچ و خم برای خیلی از افراد هیجان انگیز می باشند و تماشای آن ها از نزدیک می تواند هر کسی را به حیرت بیاورد. جاده های که به این جهت منتهی می شوند باریک و تنگ هستند و و در اغلب مواقع سطح آن ها پوشیده از باران است تماشا این منظره ها آن هم در هوای بارانی آرامش خاصی را به شما القا خواهد نمود و از تماشا آن نهایت لذت را خواهید برد وتوصیه می کنیم تا تجربه سفر به این منطقه ها را از دست ندهید.

منبع: دیجیاتور

به "بازدید از پارک جنگلی واز و نگاهی به تفریحات آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از پارک جنگلی واز و نگاهی به تفریحات آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید