آنالیز ضربان قلب در بچه ها

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران : نوزادان ضربان تندتری نسبت به افراد بالغ دارند.

آنالیز ضربان قلب در بچه ها

بچه ها دارای ضربان قلب بالا حتما نوار قلب بگیرند.

به گزارش آرش بلاگ، نوزادان ضربان تندتری نسبت به افراد بالغ دارند. هرچه رشد بیشتر می گردد ضربان قلب هم کاهش می یابد و یکی از دلایل مهم آن هم فعال بودن سیستم سمپاتیک در بچه ها است.

محمود افتخارزاده متخصص قلب و عروق در پاسخ به اینکه آیا می توان با ورزش فشار خون بالا را کنترل کرد گفت: ورزش قطعا موجب پیشگیری و همینطور کاهش فشار خون می گردد اما نمی تواند به تنهایی و بدون یاری دارو فشار خون را به حدی برساند که بتوان دارو را حذف کرد.

ضربان نرمال قلب در بچه ها

وی درباره ضربان نرمال قلب در بچه ها شرح داد: نوزادان ضربان تندتری نسبت به افراد بالغ دارند. هرچه رشد بیشتر می گردد ضربان قلب هم کاهش می یابد و یکی از دلایل مهم آن هم فعال بودن سیستم سمپاتیک در بچه ها است. معمولا اگر سرعت بالای نبض در بچه ها عادی بوده و علامتی نداشته باشد و تاکی کاردی سینوسی فیزیولوژی دوره کودکی بوده و بیماری تلقی نمی گردد. اما بعضی آریتمی ها در اطفال هستند که ضربان قلب کودک به صورت مداوم تند است و می تواند موجب آسیب به عضله قلب گردد بنابراین بهتر است بچه های که ضربان قلب بالایی دارند حتما نوار قلب بگیرند تا اطمینان یابند که ریتم قلب سینوسی است . اگرچه این نوع آریتمی شیوع کمی دارد.

در زمان استرس ضربان قلب افزایش می یابد

متخصص قلب و عروق کشورمان با اشاره به اینکه در زمان استرس ضربان قلب افزایش می یابد گفت: دردهای قلبی تیرکشنده نیستند و معمولا حداقل یک دقیقه طول می کشند. این دردها در هنگام فعالیت و در وسط قفسه سینه اتفاق می افتد و می تواند تا 4 دقیقه هم ادامه پیدا کند. اگر فردی علاوه بر افزایش تپش قلب علائمی همانند عرق سرد هم در هنگام استرس داشت حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کند.

افتخارزاده در شرح بزرگ شدن دریچه میترال گفت: این واژه معمولا در مورد نارسایی دریچه میترال به کار می رود. هنگام انقباض بطن چپ که باید خون از دریچه وارد ریشه آئورت شده و در بدن پخش گردد از دریچه برگشته و وارد دهلیز می گردد. اگر میزان برگشت این خون کم باشد اهمیت چندانی ندارد ولی اگر این میزان زیاد بوده و منجر به بزرگ شدن و ضعیف شدن عضله بطن چپ شده باشد، حتما باید به پزشک مراجعه کرد تا شدت نارسایی دریچه تعیین گردد.

منبع: رکنا

به "آنالیز ضربان قلب در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز ضربان قلب در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید