تست مقاومت گلکسی زد فولد 4 در برابر خط و خش، آتش و خمیدگی

به گزارش آرش بلاگ، اگر علاقه مند هستید بدانید عملکرد گوشی تاشوی نو سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد 4 در تست مقاومت چگونه است، این مطلب را از دست ندهید.

تست مقاومت گلکسی زد فولد 4 در برابر خط و خش، آتش و خمیدگی

زک نلسون که در شبکه های اجتماعی او را با نام کاربری JeryRigEverything می شناسیم، این بار با تست های وحشتناک خود به سراغ گلکسی زد فولد 4 آمده است تا ببیند آیا این گوشی می تواند در نهایت از مراحل مختلف تست جان سالم به در ببرد یا خیر.

اگر ویدیوهای زک نلسون را دیده باشید، می دانید که او معمولا به صورت عادی گوشی ها را بررسی نمی کند. اتفاقاتی که در طول تست های او رخ می دهد، به احتمال خیلی زیاد در شرایط عادی برایمان پیش نمی آید چرا که به مراتب سنگین تر هستند. اما او دلیل خوبی برای انجام چنین تست هایی دارد. او می گوید اگر یک گوشی بتواند تمام این تست ها را پشت سر بگذارد، قطعا می تواند مقاومت خوبی در برابر صدمات احتمالی که شاید در طول روز ممکن است به آن وارد شود، از خود به نمایش بگذارد.

گلکسی زد فولد 4 هم جدیدترین میزبان زک نلسون بوده است. این گوشی در تاریخ 10 آگوست امسال رسما معرفی شده و اکنون هم در بازار در دسترس قرار گرفته است. بنابراین این فرصت برای افراد مختلف پیش آمده تا به بررسی این گوشی بپردازند. سامسونگ کیفیت این محصول را در مقایسه با زد فولد 3 بهتر کرده اما نمی توان گفت بین دو نسل تفاوت فاحشی از لحاظ کیفیت ساخت وجود دارد.

گلکسی زد فولد 4 همچنان ضد گرد و غبار نیست و نمی تواند در برابر نفوذ آن ها به درون گوشی جلوگیری کند. اما بالاترین استاندارد ضد آب را دارد که این یعنی می تواند در برابر نفوذ آب تا عمق 1.5 متری از خود مقاومت خوبی نشان دهد. همچنین روی نمایشگر تاشوی این محصول هم یک پوشش پلاستیکی قرار گرفته تا مقاومت بیشتری برای آن فراهم کند.

تست مقاومت گلکسی زد فولد 4

روی نمایشگر ثانویه این محصول، یک پوشش محافظ گوریلا گلس ویکتوس پلاس نصب شده که در مقایسه با نسخه استاندارد، هیچ مقاومت بیشتری از خود به نمایش نمی گذارد. نمایشگر معمولی گوشی در فشار سطح 6 جسم تیز خط و خش ریزی برداشت اما در سطح 7، عمق این خط و خش ها بیشتر شد ولی بدون مشکل تا سرانجام تست به کار خود ادامه داد.

نمایشگر تاشو اما داستان کاملا متفاوتی دارد. این نمایشگر از آن جایی که باید انعطاف لازم را برای تا شدن داشته باشد، در نتیجه خیلی آسیب پذیر می شود. بنابراین توصیه می شود در صورت خرید هر گوشی تاشویی، مراقب باشید که با ناخن روی آن نکشید چون ممکن است فرورفتگی دائمی درون آن ایجاد شود. این نمایشگر در تست های زک نلسون در همان فشار سطح 2 جسم تیز، فرورفتگی دائمی پیدا کرد.

در تست بعدی هم زک نلسون عملکرد هر دو نمایشگر را در سوختگی مورد بررسی قرار داد. هر دو نمایشگر بعد از مدت زمان کوتاهی در معرض قرار گرفتن شعله آتش، دچار سوختگی پیکسل در آن ناحیه شدند و دیگر به شرایط خوب سابق بازنگشتند. این اتفاق معمولا در حالت عادی برای یک گوشی رخ نمی دهد اما جالب است بدانید بسیاری از گوشی ها در این تست به حالت عادی خود باز می گردند.

قبل از اینکه زد فولد 4 در تست خمیدگی مورد بررسی قرار بگیرد، زک نلسون ذرات گرد و خاک را در هر دو طرف لولای آن ریخت تا ببیند آیا این ذرات به درون گوشی نفوذ می کنند یا خیر که در نهایت گوشی به خوبی توانست آن ها را بیرون نگه دارد، در حالی که هیچ استاندارد مقاومتی خاصی هم از این لحاظ ندارد.

در نهایت هم رسیدیم به تست معروف زک یعنی خمیدگی که معمولا اگر یک گوشی این تست را پشت سر بگذارد، از طریق او نمره قبولی را دریافت می کند. در تمامی تست های صورت گرفته روی گوشی های سامسونگ، حتی نمونه های اولیه گوشی های تاشوی این شرکت، ندیدیم که محصولی در این تست کم بیاورد و زد فولد 4 هم یکی از همین گوشی هاست. گلکسی زد فولد 4 در تست نهایی به هیچ عنوان خم نشد تا بدین ترتیب از لحاظ مقاومت، خیال کاربران را آسوده کند.

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "تست مقاومت گلکسی زد فولد 4 در برابر خط و خش، آتش و خمیدگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست مقاومت گلکسی زد فولد 4 در برابر خط و خش، آتش و خمیدگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید