تقابل کبک با اتاوا بر سر گوزن های شمالی

به گزارش آرش بلاگ به نقل از سی تی وی، کبک و اتاوا در حال کوشش برای رسیدن به توافقی برای محافظت از گوزن های شمالی هستند اما تا به حال در این خصوص پیروز نشده اند.

تقابل کبک با اتاوا بر سر گوزن های شمالی

اتاوا اخیرا در ضرب العجلی که برای کبک معین نموده، از این استان خواسته تا تمام اطلاعات مربوط به حفاظتشان از جنگل های شمالی و زیستگاه این گوزن ها را تا 20 آوریل در اختیار اتاوا قرار دهد.

اگر کبک به سرعت اقدامی برای حفاظت از این گونه رو به کاهش انجام ندهد، اتاوا می تواند این استان را ملزم به ایجاد یک منطقه حفاظت شده برای کاریبوها کند.

به گفته مسئولان، این گونه رو به انقراض کانادا، برای یافتن غذا و حفاظت در برابر شکارچیان، به جنگل های انبوه و قدیمی وابسته است.

این در حالی است که در سال های اخیر، صنعت چوب بری بسیاری از جنگل های قدیمی را از بین برده و آنها را با درختان نو جایگزین نموده که باعث محروم شدن این حیوانات از زیستگاه و غذای طبیعی شان شده است. بعلاوه جاده های ایجاد شده به وسیله این صنعت، دسترسی شکارچیان طبیعی کاریبو مثل خرس و گرگ را به آنها آسان تر نموده است.

فرانسوا لوگو هم معتقد است که این یک مسئله در حوزه اختیارات استان است که کمیسیون مستقلی در حال آنالیز آن است.

طرفدران محیط زیست در حالی از مداخله اتاوا در این مسئله راضی هستند که به گفته لوگو، کبک مجبور است بین نجات کاریبو و حفظ مشاغل مهم در منطقه ها خاصی از استان تعادل برقرار کند.

منبع: خبرکانادا

به "تقابل کبک با اتاوا بر سر گوزن های شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل کبک با اتاوا بر سر گوزن های شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید