خطر بزرگ در کمین پرسپولیس؛ سقوط به لیگ یک؟

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران: پرسپولیس از حالا فقط 24 ساعت مهلت دارد. همین ددلاین به مقدار کافی می تواند برای مسئولان این باشگاه استرس زا باشد، ولی این 24 ساعت آخر، 2 سال زمان برای اجرا داشته است. ماجرا ساده است: پرسپولیس یحیی گل محمدی را از شهرخودرو خریده، ولی پولش را پرداخت نکرده است. این بدقولی، حالا گریبانش را گرفته و این تیم را در موقعیت حساسی قرار داده است.

خطر بزرگ در کمین پرسپولیس؛ سقوط به لیگ یک؟

به گزارش آرش بلاگ، زمانی که پرسپولیسی ها یحیی گل محمدی را می خواستند او با تیم شهرخودرو تحت قرارداد بود. شهرخودرو و پرسپولیس به توافق رسیدند که در ازای پرداخت 6 میلیاردتومان، رضایتنامه یحیی صادر گردد. تیم مشهدی رضایتنامه را صادر کرد، ولی پرسپولیس پولی پرداخت نکرد. کار به شکایت و کمیته انضباطی و اخلاق و استیناف کشید و نهایتا پرسپولیس به پرداخت کامل مبلغ به علاوه سودش محکوم شد. یعنی 10 میلیاردتومان. سرخ های تهرانی که فکرش را نمی کردند خریدن یک مربی ایرانی این قدر برایشان هزینه جابجایی داشته باشد با پدیده برای پرداخت قسطی توافق کردند. آن ها 2 میلیارد پرداخت کردند و احسان حسینی را هم به این باشگاه دادند. توافق اجرا شده این بود که پرسپولیس 2 میلیارد دیگر هم بدهد و 6 میلیارد پایانی را به صورت قسطی بپردازد.

باشگاه پرسپولیس خبر این توافق را به مسئولان فدراسیون فوتبال داد و چند روز پیش خبر رسید که فدراسیون فوتبال پرونده شکایت شهرخودرو از پرسپولیس را بسته است. اینجا، مسئولان باشگاه مشهدی، با سند و مدرک به فدراسیون شکایت برده و تازه کمیته استیناف پی برده که پرسپولیس هنوز بدهی شهرخودرو را نداده است. از آنجا که از زمان شکل گیری این پرونده زمان زیادی می گذرد، از دیروز، کمیته استیناف، 48 ساعت به پرسپولیس فرصت داده تا با شهرخودرو تسویه کند.

موضوع مهم اینکه این تیم تا فردا، پنجشنبه باید این بدهی را بدهد وگرنه باید منتظر عواقب خطرناکی باشد. این عواقب اگر ضمانت اجرایی داشته باشد، کار پرسپولیس را حسابی سخت می نماید. به گزارش آرش بلاگ، طبق قانون، 3 خطر بزرگ، پرسپولیس در صورت عدم پرداخت بدهی تهدید می نماید. یک: بستن پنجره نقل و انتقالاتی. این موضوع به میزان کافی برای تیمی که می خواهد بازیکنان جدیدی بخرد و خریده سخت خواهد بود. معنی اش می گردد آنکه پرسپولیس حتی از بیرانوند و پورعلی گنجی هم نمی تواند استفاده کند.

دومین خطر می تواند کسر 6 امتیاز باشد. اگر چنین گردد، آن ها عنوان دومی در لیگ برتر را از دست می دهند و احتمالا شانس رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا که قرار است از مجموع عملکرد تیم ها در دو فصل محسوب گردد را هم از دست می دهد.

سومین و مهمترین خطر می تواند سقوط به لیگ یک باشد. این یکی بعید است رخ دهد، ولی اگر پرسپولیسی ها به دو مورد اول توجه نکنند، خطر سوم تهدیدشان می نماید. گو اینکه اگر تهدید جوابگو بود، پرسپولیس تا به حال باید بدهی اش به شهرخودرو را پرداخت می کرد.

منبع: فرارو

به "خطر بزرگ در کمین پرسپولیس؛ سقوط به لیگ یک؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر بزرگ در کمین پرسپولیس؛ سقوط به لیگ یک؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید