دره عمیق تودرا جرج؛ زیبایی افسونگر در قلب مراکش

به گزارش آرش بلاگ، دره ای عمیق در نزدیکی شهر تینر هیر و میان دو رودخانه دادس و تودرا واقع شده است به نام دره عمیق تودرا جرج در مراکش. مراکش کشوری است که شاید تصور کنید که نقاط گردشگری زیادی در آن برای دیدن وجود ندارند، اما کسانی که به این کشور سفر داشته اند، خلاف این عقیده اعتقاد را دارند. آنها مراکش را جز دیدنی ترین و محبوب ترین مقصدهای گردشگری دنیا می دانند. با ما در این مقاله جذاب و خواندنی همراه شوید تا شما را با یکی از جاذبه های طبیعی مراکش یعنی دره عمیق تودرا جرج مراکش آشنا کنیم.

دره عمیق تودرا جرج؛ زیبایی افسونگر در قلب مراکش بیشتر بخوانیددیدنی ترین جاذبه های گردشگری مراکش | سفری کوتاه به این کشور زیبا

زیبایی طبیعی و افسانه ای

رودخانه ای در ته ‫دره تودرا جرج‬ وجود دارد که آبش بسیار خنک هست. صخره هایی که این رودخانه آب سرد رویشان جریان دارد، دارای شکاف بوده و این نشان دهنده این است که آب زیادی در یک زمان خاص در این رودخانه جریان دارد. یخچالهای طبیعی که در کوهستان اطراف دره عمیق تودرا جورج دیده می شوند، آب این روخانه را تامین می نمایند. این رودخانه یک رودخانه یخچالی هست، زیرا آبش کاهش یافته و رو به خشک شدن نهاده است.

دره تودرا جرج به صورت یک پدیده زیبا در 15 کیلومتری شهر تینرهیر گسترده شده است. این دره اعجاب انگیز دارای دیواره هایی سنگی به طول 160 متر بوده و تغییر رنگی که در طی روز این دیواره های سنگی از خود بروز می دهند، شگفت انگیز و دیدنی است. در قسمتهایی از این دره، ارتفاع دیواره ها که با فاصله ده متر از هم قرار گرفته اند، چیزی در حدود 600 متر هست. برای کسانی که به اینجا سفر نموده اند، کلبه های کوچک محلی و هتلهایی تعبیه شده که می توانند در کنار رودخانه و در این دره شگفت انگیز شب را به روز برسانند.

اگر جز افرادی هستید که به پیاده روی علاقه دارید و هر روز در طول هفته مسیرهای مختلفی را برای تناسب اندام و حفظ سلامتی پیاده روی می کنید، باید عرض کنم که اینجا بهترین مکان برای پیاده روی است و کسانی که همیشه یک دوربین همراه خود دارند و از مناظر زیبا عکسبرداری می نمایند نیز می توانند صحنه های زیبایی را با لنز دوربین خود ثبت نمایند. سطح ناهمواری که این صخره ها دارند، صخره نوردان را ذوق زده خواهد نمود، چون به راحتی می توانند به صخره نوردی در این دیواره ها بپردازند و لذت ببرند. طبیعت بی نظری در اینجا فراهم است که هر کسی را مجذوب خود خواهد نمود. مناطق اطراف این دره توسط جاده ای آسفالته به یکدیگر متصل شده و این جاده همیشه مورد بازدید و بازسازی قرار می گیرد.

منبع: همگردی

به "دره عمیق تودرا جرج؛ زیبایی افسونگر در قلب مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره عمیق تودرا جرج؛ زیبایی افسونگر در قلب مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید