بهترین مکان های باستانی از قوم مایا و آزتک در مکزیک

به گزارش آرش بلاگ، کشور مکزیک برای سواحل بسیار زیبا و استراحتگاه های کامل آن شهرتی جهانی دارد و گردشگران و مسافران زیادی که می خواهند زمانی خود را صرف آرامش و سرگرمی کنند را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می کند. در هر صورت، کشور مکزیک، سرزمینی پر از تاریخ، هنر و فرهنگ است. در کشور مکزیک، بیش از ده شهر وجود دارد که به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیدند. بیشتر گردشگران و مسافران برای دیدن مکان های باستانی و ویران شده قوم مایا و آزتک به مکزیک می آیند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین مکان های باستانی از قوم مایا و آزتک را به شما معرفی کنیم.

بهترین مکان های باستانی از قوم مایا و آزتک در مکزیک

چیچن اتزا

Chichen Itza

چیچن اتزا به عنوان مشهورترین مکان های باستانی در کشور مکزیک شناخته می شود. این مکان در شبه جزیره یوکاتان قرار گرفته است. این شهر باستانی به جای مانده تمدنی بزرگ است که برای معماری و فناوری های متنوع خود معروفیت داشتند. این مکان به عنوان یکی از بهترین نمونه های تمدن مایا تولتک در منطقه شناخته می شود. بنابر تحقیقات، این شهر از طریق مردم مایا تاسیس شده است. حدود نیم قرن بعد نیز این شهر به دست تولتک ها فتح شده است که سازه های جدیدی را در آن ساختند. این شهر در حدود 1440 پیش از میلاد از بین رفته است و برای پانصد سال در جنگل رها شده بوده است.

تئوتیئواکان

Teotihuacan

شهر باستانی تئوتیئواکان در حدود چهل و پنج کیلومتری از زوکالو قرار گرفته است. این شهر به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری در کشور مکزیک به شمار می رود. در میان جاذبه های اصلی این مکان، هرم ماه قرار گرفته است که بیش از چهل و پنج متر ارتفاع دارد. باور بر این است که ساخت این شهر باستانی حدود صد سال قبل از میلاد شروع شده است. در اوج خود، این شهر یکی از پر جمعیت ترین شهرهای قاره آمریکا بوده است و حدود صد و بیست و پنج هزار شهفرایند در آن زندگی می کردند. گردشگران و مسافران می توانند در میان این سازه ها قدم بزنند و به بالای هرم آفتاب و هرم ماه بفرایند.

تولوم

Tulum

شهر باستانی تولوم که در ساحل قرار گرفته است، در بین مسافران و گردشگران بسیار معروفیت دارد. این سازه قوم مایا، در ریوریا مایا قرار گرفته است و حدود ده تا سی دقیقه از شهر تولوم فاصله دارد. این شهر باستانی بر روی صخره ها ساخته شده و در مقابلش اقیانوس قرار گرفته است. شهر تولوم تا زمان ورود اسپانیایی ها به این قاره در قرن ششم میلادی، سرپا بوده است. تولوم یک شهر بندری مهم بوده است و عمدتا سنگ های گرانبها در آن معامله می شده است.

کبا

Coba

کبا یکی از اولین شهرها از تاریخ مایاها بوده است و یکی از مشهورترین ویرانه های باستانی در کشور مکزیک به شمار می رود. این شهر بیش از پنجاه کیلومتر از جنگلی زنده و متراکم را پوشش می دهد و محل زندگی بیش از پنج هزار مایایی بوده است. برای رسیدن به بالای هرم اصلی این شهر باید بیش از صد و بیست پله را بالا رفت.

مونته آلبان

Monte Albán

شهر باستانی مونته آلبان در فاصله بیست دقیقه ای از شهر اوآکساکا قرار گرفته است. این شهر اصالتا در سال 500 پیش از میلاد ساخته شده است و بنابر گفته ها، مرکز ملت زاپوتک بوده است. این شهر مرکز این ملت برای حدود هزار و سیصد سال بوده است. این شهر در اوج خود بیش از بیست و پنج هزار نفر جمعیت داشته است. ظاهرا بر اساس کم شدن منابع، این شهر رها شده است. این ویرانه ها امروزه به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

پالنکه

Palenque

پالنکه با توجه به نزدیکی اش به جنگل رومانتیک در چیاپاس، مکان بسیار محبوبی در میان گردشگران و مسافران به شمار می رود. این شهر بین سال های پانصد تا هفتصد پیش از میلاد در اوج خود قرار داشته است. بیش از هزار و چهارصد سازه در این مکان کشف شده است که تنها ده درصد آنها به خوبی کاوش شده است. این ویرانه ها به خوبی حفظ شدند و یکی از نمونه های دوره کلاسیک مایا به شمار می فرایند.

اوکسمال

Uxmal

یکی دیگر از ویرانه های باستانی که در شبه جزیره یوکاتان قرار گرفته است، اوکسمال است. این مکان با قدمتی بیش از هزار و پانصد سال، به خاطر ساختمان های تپه مانند خود که سبک معماری غالب در این منطقه به شمار می رفته، معروفیت یافته است. بر خلاف هرم های پله دار در مکان های دیگر این کشور، سازه های این مکان، سطحی هموار دارند و شبیه به کلبه های سنتی این منطقه ساخته شدند. اوکسمال به طور شگفت انگیزی سالم است و در شرایط خوبی قرار گرفته است. یکی از اصلی ترین و محبوب ترین سازه ها نیز هرم جادوگر پنج طبقه است. به خاطر معماری قابل توجه آن، این مکان به طور مداوم بازسازی می شود.

منبع: فوت و فن / tourism-review.com

به "بهترین مکان های باستانی از قوم مایا و آزتک در مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مکان های باستانی از قوم مایا و آزتک در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید