سرقت جزوه هایی که همکلاسی تان با مشقت می نویسد، با یاری فناوری و لایو تکست اپل! ویدئویی که در تیک تاک و توییتر به شدت محبوب شده!

به گزارش آرش بلاگ، دوران دانشجویی را به یاد می آورید؟ بعضی از همکلاسی ها کلا جزوه نمی نوشتند و بعد جزوه های همکلاسی های با دقت و منظم و خوش خط را قرض می گرفتند و کپی می کردند و چه بسا نمره شان از همان همکلاسی جزوه نویس بهتر هم می شد.

سرقت جزوه هایی که همکلاسی تان با مشقت می نویسد، با یاری فناوری و لایو تکست اپل! ویدئویی که در تیک تاک و توییتر به شدت محبوب شده!

البته سناریوها متنوع بود:

-بعضی ها جزوه نمی دادند.

-بعضی اوقات کسی که جزوه گرفته بود بعدا متعرض می شد که جزوه نویس یک نکته کلیدی را جا انداخته و از همان سؤال آمده.

-گاهی هم جزوه گرفتن بهانه هایی برای آشنایی بود!

بگذریم. دیگر ظاهرا دوره و زمانه آنگونه جزوه نوشتن ها و آنگونه خواهش های برای امانت گرفتن جزوه به سر آمده و دست کم در بعضی کشورها دانشجوها لپ تاپ سر کلاس می برند و جزوه شان را همان زمان تایپ می نمایند. همین مسئله باعث شد که چند وقت پیش فکر بکری به فکر یک دانشجوی باهوش برسد.

چرا سر کلاس ها این همه یادداشت برداریم، وقتی می توانیم عکس بگیریم؟

داستان چیست؟ یک ویدئوی نو که در تیک تاک منتشر شده، به تازگی به شدت داغ شده. این ویدئو نشان می دهد دانش آموزی با استفاده از ویژگی متن زنده iOS 15 یادداشت های همکلاسی خود را کپی می نماید. فعلا بیش از 91 هزار نفر آن را لایک نموده اند و بیش از هزار کامنت گرفته.

البته این ویژگی را همان زمانی که iOS 15 تازه عرضه شده بود، در آرش بلاگ آنالیز نموده بودیم و روش استفاده از آن را برای شما شرح داده بودیم.

چگونه در iOS 15 متن موجود در عکس ها را به سادگی کپی کنیم؟ آموزش استفاده از این ویژگی کاربردی

این ویژگی چیز معجزه واری هم نیست، همان قابلیت OCR است. منتها این بار اپل آن را داخل خود iOS جا داده شده و کار را خیلی ساده نموده، طوری که در همان زمان عکس گرفتن از یک متن، کاراکترهای متنی گرافیکی تشخیص داده می شوند و شما می توانید به سادگی انگار که دارید از یک فایل متنی کپی پیست می کنید، از روی عکس متن را کپی کنید! چیز خوب و عالی ای است، منتها خیلی ها اصلا با این ویژگی آشنا نیستند.

به هر حال در شبکه های اجتماعی بین جوانان، گاهی چیزهایی رو می شوند و تبدیل به یک فرایند و علاقه مندی همگانی می شوند که قبلا یک قشر محدود از آن آگاهی داشته اند.

در ماه ژوئن بود سال میلادی جاری iOS 15 رسما معرفی گردد و همین ویژگی Live Text یکی از ویژگی های جانبی آن بود.

حالا یک دانشجوی فرانسوی استفاده از آن را در ویدئوی که روز پنجشنبه در توییتر هم پخش شد و هزاران بازتوییت را در پی داشته، تبلیغ نموده.

بازتوییت یک نویسنده فرانسوی به نام خوان بوئیس آن را محبوب تر نموده است. این بازتوییت نزدیک به 50 هزار لایک دریافت نموده و بیشتر از 9500 بار بازتوییت شده است.

توییت او این بود:

دانش آموزان آغاز به سرقت یادداشت های یکدیگر با iOS 15 می نمایند و این … نوعی نبوغ است.

این ویدئو نشان می دهد که دانشجویی که یک میزان از صفحه لپ تاپ همکلاسی خود فاصله هم دارد، عکسی از لپ تاپ او می گیرد و بعد با ویژگی لایو تکست، به متن آن دست پیدا می نماید. (حاصل دسترنج همکلاسی خود را می دزدد!)

بعضی در پی انتشار این ویدئو میزانی شک کردند و این قابلیت را آزمایش کردند و دیدند که اتفاقا همه چیز درست است و اگر شما میزانی از صفحه نمایش هدف فاصله داشته باشید، باز هم می گردد از آن استفاده کرد.

البته من شخصا توصیه می کنم قبل از کپی یادداشت های خود از همکلاسی خود اجازه بگیرید، به نظر می رسد این استفاده از متن زنده با تعریف کار هوشمندانه و نه سخت تطابق داشته باشد!

این ویدئو را ببینید:

منبع: یک پزشک

به "سرقت جزوه هایی که همکلاسی تان با مشقت می نویسد، با یاری فناوری و لایو تکست اپل! ویدئویی که در تیک تاک و توییتر به شدت محبوب شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت جزوه هایی که همکلاسی تان با مشقت می نویسد، با یاری فناوری و لایو تکست اپل! ویدئویی که در تیک تاک و توییتر به شدت محبوب شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید