سلاجقه: دریاچه ارومیه شرایط مناسبی ندارد، از مردم برای احیای دریاچه یاری می خواهیم

به گزارش آرش بلاگ، رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه دریاچه ارومیه متاسفانه شرایط مناسبی ندارد، گفت: از مردم برای احیای دریاچه یاری می خواهیم.

سلاجقه: دریاچه ارومیه شرایط مناسبی ندارد، از مردم برای احیای دریاچه یاری می خواهیم

به گزارش تسنیم، علی سلاجقه در جریان سفر یک روزه به ارومیه در جلسه آنالیز شرایط زیست محیطی پارک ملی دریاچه ارومیه با اشاره به شرایط دریاچه اظهار کرد: مسئله این دریاچه یک موضوع بین المللی است، ولی متاسفانه شرایط مناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه مباحث سخت افزاری در راستای احیای دریاچه ارومیه به اتمام رسیده است، اضافه نمود: به فاز نرم افزاری رسیده ایم و باید به سمت طرح الگوی کشت پیشرفته در حوضه دریاچه پیش رفت.

سلاجقه با اشاره به در پیش بودن فصل پاییز گفت: امیدواریم در پاییز با بارش خوب، شرایط دریاچه ارومیه تغییر کند البته مدیریت آب های بارشی و موجود یکی از اولویت های حوضه آبریز دریاچه ارومیه است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با درخواست از مردم در جهت همکاری برای احیای دریاچه ارومیه گفت: با توجه به تزریق اعتبارات و گرفتن حق آبه دریاچه ارومیه احتیاج است تا مردم حوضه آبریز نیز همکاری خوبی داشته باشند.

سلاجقه در بخش دیگری در مورد شرایط گونه های جانوری پارک ملی دریاچه ارومیه اضافه نمود: از نگهداری و احیای گونه های مختلف حیات وحش در معرض انقراض حمایت می کنیم.

وی اضافه نمود: نباید اجازه دهیم تا حیات وحش پارک ملی دریاچه ارومیه در خطر انقراض باقی بماند.

سلاجقه ادامه داد: 24 پرنده میش مرغ در پارک ملی دریاچه ارومیه درحال زیست در معرض خطر هستند و در صورت بروز بیماری احتمال انقراض این نوع پرنده خاص نیز وجود دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، تاکید نمود: محیط زیست در راستای حفظ و نگهداری و احیای این نوع پرنده باید کوشا باشد و از این اتفاق به صورت هوشمندانه جلوگیری کند و البته مردم منطقه نیز همراه محیط بانان هستند.

منبع: فرارو

به "سلاجقه: دریاچه ارومیه شرایط مناسبی ندارد، از مردم برای احیای دریاچه یاری می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاجقه: دریاچه ارومیه شرایط مناسبی ندارد، از مردم برای احیای دریاچه یاری می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید