علت تَرَک بزرگ کوهستان هراز چیست؟

به گزارش آرش بلاگ، علت تَرَک بزرگ کوهستان هراز براساس آخرین پیگیری ها زمین شناسان با سنسور هایی تعبیه شده در منطقه و رصد و ارزیابی دائمی طی 10 روز آینده اعلام می شود.

علت تَرَک بزرگ کوهستان هراز چیست؟

به گزارش فارس، خبر ایجاد یک تَرَک بزرگ در بخشی از کوهستان جاده هراز موضوعی بود که طی هفته های اخیر در فضای مجازی دست به دست شد که برای تردد در این جهت نگرانی هایی به وجود آورد.

این خبر در فضای مجازی با طرح احتمال بروز فاجعه انسانی در جاده هراز و سقوط بخشی از کوه در منطقه پلور منتشر شد که به عنوان هشدار مهم پیش روی مسؤولان قرار گرفت تا در پی چاره باشند و جلوی حادثه ناگوار گرفته گردد.

در این زمینه با توجه به وجود ترک در محور هراز، به مردم توصیه شده تا حد امکان سعی کنند از جاده هراز شمال نروند؛ به این دلیل که محدوده آب اسک بعد از پلور از جهت تهران به شمال در جاده هراز در آستانه تخریب بزرگ با سقوط کوه و ناپدید شدن تونل و جاده قرار گرفته است.

علی نوری پور رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هراز، در این باره اظهار کرد: این موضوع در حال بررسی است و در این زمینه مکاتبه ای با استان انجام شد که هماهنگی برای بازدید زمین شناسان صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه این ترک ها دست کم به چهار یا پنج دهه قبل برمی گردد، گفت: احتمال اینکه زلزله روی این موضوع اثرگذار بوده است هم وجود دارد که در این زمینه تا بررسی نهایی و بررسی زمین شناسان نمی توان اظهارنظر کرد.

گفته می گردد؛ براساس آخرین پیگیری ها در این زمینه گروهی از زمین شناسان از این محل بازدید کردند و سنسور هایی در این منطقه تعبیه شده و طی هفته های گذشته این تَرَک ها در حال رصد و ارزیابی دائمی هستند که طی 10 روز آینده در این زمینه تصمیمات لازم اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: فرارو

به "علت تَرَک بزرگ کوهستان هراز چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت تَرَک بزرگ کوهستان هراز چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید