قوانین تازه علیه پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می گردد؟

به گزارش آرش بلاگ، فارغ از وقت های تلف شده، پرسپولیس تنها 10 دقیقه تا سرانجام دربی 98 و رسیدن به یک پیروزی شیرین فاصله داشت. فزونی که می توانست هم نخستین شکست فصل استقلال را رقم بزند و هم اینکه فاصله دو تیم در صدر جدول را تنها به 3 امتیاز کاهش دهد.

قوانین تازه علیه پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می گردد؟

کاهش امتیازات به عدد 3 در هفت هفته به جامانده، کاملا ورق لیگ بیست و یکم را برمیگرداند و پرسپولیس می توانست امیدوار باشد که با توجه به ملاقات های سخت پیش روی آبی پوشان، آن ها بتوانند به صدر جدول رسیده و قهرمانی را از تیم مجیدی بگیرند.

اما ارسال دیدنی صالح حردانی و به پرواز درآمدن رودی ژستد، کاخ آرزو های یحیی گل محمدی و طرفداران پرسپولیس را ویران کرد و سرخپوشان نتوانستند فاصله 6 امتیازی با تیم مجیدی را کاهش دهند. علاوه بر این، حالا پرسپولیسی ها باید منتظر باشند که استقلال علاوه بر این 6 امتیاز، در یک مسابقه دیگر نیز امتیاز از دست بدهد و در واقع تیم مجیدی حداقل در سه ملاقات، نهایتا یک امتیاز کسب کند.

دلیل این موضوع نیز قوانین نوی است که در ابتدای فصل وضع شد. طبق قانون نو سازمان لیگ، چنانچه در انتهای فصل و برای مشخص رتبه های مشخص کننده از جمله قهرمانی دو تیم هم امتیاز باشند، برخلاف سال های قبل، تفاضل گل تأثیری در مشخص تیم قهرمان نخواهد داشت و این مرتبه بازی های رو در رو ملاک است.

به عبارت دیگر، بر فرض استقلال در ادامه فصل 6 امتیاز از دست بدهد و فرایند نتیجه گیری شاگردان مجیدی و گل محمدی به نحوی پیش برود که دو تیم در یک امتیاز مشترک فصل را به خاتمه برسانند، آنگاه دیگر تفاضل گل تأثیری در مشخص تیم قهرمان ندارد و بازی هایی رو در رویی که به صورت رفت و برگشت بین دو تیم برگزار گردیده، ملاک سنجش تیم برتر خواهد بود.

در دربی رفت که به میزبانی استقلال برگزار گردید، دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند، اما در مسابقه برگشت که پرسپولیس میزبان بازی بود، نتیجه مساوی یک - یک برای دو تیم حاصل شد. این بدان معناست که استقلال در زمین پرسپولیس پیروز به زدن گل شده، اما این اتفاق برای شاگردان یحیی گل محمدی رخ نداده است.

اکنون استقلال در تقابل های رو در رو نیز نسبت به پرسپولیس دست رجحان دارد و حتی اگر این 6 امتیاز نیز جبران گردد و پرسپولیس با استقلال هم امتیاز گردد، باز هم تیم فرهاد مجیدی رد رتبه بالاتری قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری کلی اینکه پرسپولیس باید حداقل 7 امتیاز دیگر کسب کند و استقلال نیز در سه ملاقات خود شکست بخورد و یا اینکه شاگردان مجیدی در سه مسابقه خود حداکثر یک مساوی را به دست بیاورند و پرسپولیس هر سه ملاقات خود را برنده گردد تا تیم یحیی گل محمدی با امتیاز بیشتر، بالاتر از رقیب دیرینه خود قرار بگیرد.

به عبارت دیگر، استقلال اکنون به نوعی شش به علاوه یک امتیاز از پرسپولیس پیش است چرا که امتیاز برابر نیز باعث رجحان آبی پوشان خواهد شد.

ورزش سه

منبع: فرارو

به "قوانین تازه علیه پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین تازه علیه پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید