مسیل های شمال تهران آماده بارش های پاییزی

به گزارش آرش بلاگ، شهردار منطقه یک از رسوب برداری مسیل های شمال تهران و تخلیه 37 هزار تن رسوب از کانال ها و مسیل های این منطقه در 9 ماه گذشته خبر دارد.

مسیل های شمال تهران آماده بارش های پاییزی

به گزارش آرش بلاگ، حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک با اعلام این خبر گفت: در 10 سال گذشته بیشترین اندازه رسوب برداری در سال از مسیل ها و آبراهه های شمال تهران 32 هزار تن بوده و سال جاری با فعالیت شبانه روزی و مستمر نیروهای خدمات شهری در 9 ماه اخیر این اندازه به 37 هزار تن رسیده و تا سرانجام سال افزایش خواهد یافت.

او اضافه نمود: قنوات، شریان ها و آبراهه های شمال تهران یک شهر زیرزمینی هستند که افزایش گنجایش آب در این مسیل ها با رسوب برداری های مستمر و شبانه روزی امنیت شهروندان در هنگام بارش ها را تامین خواهد نمود.

حاجوی گفت: برای خدمات رسانی بهینه به شهروندان باید در حوزه مسیل ها از نگاه سنتی فاصله بگیریم و این موضوع را فراگیرتر ببینیم. با همین بیان، تهیه نقشه های GIS از سرشاخه های اصلی و جهت قنوات تاثیر بسیاری بر حفظ و ایمن سازی جهت قنوات دارد و شهرداران نواحی باید نسبت به شناسایی این سرشاخه ها و آنالیز جهت آنها از نظر موانع و روان سازی جریان آب اهتمام داشته باشند.

او اضافه نمود: باید یک لایه از نقشه GIS قنوات در معاونت شهرسازی ملاک عمل قرار بگیرد تا هرگونه مجوز ساخت و ساز منوط بر آنالیز های لازم برای جلوگیری از تخریب قنوات و جهت آبراهه ها باشد.

حاجوی سامانه اعلام و هشدار سیل را از دیگر موارد مورد توجه در شمال تهران دانست و گفت: این سامانه با نصب بر روی حوضچه ها، مسیل ها و کانال ها به صورت شبانه روزی مانیتورینگ و رصد گردد تا شرایط جوی به صورت مستمر اعلام و ساماندهی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مسیل های شمال تهران آماده بارش های پاییزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسیل های شمال تهران آماده بارش های پاییزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید