مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با خودروهای هم رده

به گزارش آرش بلاگ، برای مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با خودروهای دیگر گزینه های زیادی در ایران وجود ندارد، اما همین چند مورد محدود هم کیفیت بسیار بالایی دارند که رقابت را بین آن ها سخت می نماید. خودروهایی مثل مرسدس بنز CLA45 و پورشه پانامرا که البته در اینجا نمونه معمولی و 6 سیلندر آن را آورده ایم.

مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با خودروهای هم رده

مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با بنز CLA45

بنز CLA45 یک موتور 4 سیلندر توربوشارژ با حجم 2 لیتر دارد که می تواند 375 اسب بخار توان فراوری کند و این خیلی بیشتر از ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i است و نشان از عملکرد فوق العاده موتور بنز دارد. این خودروی 1540 کیلوگرمی طی 4.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد که خیلی سریع تر از ب ام و است.

جعبه دنده 7 سرعتی بنز CLA45 از نوع اتوماتیک دوکلاچه است و قدرت را به چهار چرخ محرک خودرو منتقل می نماید. این یکی دیگر از تفاوت های بنز و ب ام و است. سیستم تعلیق جلو و عقب بنز CLA45 مانند مثل GT 528i است و ترمزها از نوع دیسکی خنک شونده سوراخ دار هستند. مصرف سوخت بنز در حالت ترکیبی 6.9 لیتر است که تقریباً برابر با 528i است. این مدل از بنز مثل ب ام و 5 ستاره ایمنی اروپا را دارد و استاندارد آلایندگی اش هم یورو 6 است.

با مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با بنز CLA45 متوجه می شویم که بنز هفت کیسه هوای ایمنی دارد که یکی بیشتر از ب ام و است. از نظر امکانات رفاهی بنز هیچ کمبودی نسبت به رقیبش ندارد و می توان از سواری با آن لذت کامل را برد. سنسور فاصله سنج جلو و عقب، رادار نقطه کور و رادار جلو بخشی از آپشن هایی است که در بنز هست، اما ب ام و فاقد آن هاست. با تمام این حرف ها و کمیاب بودن این مدل از بنز در بازار ایران، قیمت این خودرو هم تقریباً مانند ب ام و است که بسیار بالاست!

نمای کناری ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i

مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با پورشه پانامرا

مقایسه پورشه با هر خودروی دیگری سخت است ولی وقتی حرف از گرن توریسمو و فست بک ها باشد نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

پورشه پانامرا در ساده ترین تیپ خود یک موتور 6 سیلندر خورجینی V شکل دارد که حجمش 3600 سی سی است و می تواند 300 اسب بخار توان فراوری کند که بیش از ب ام و است. شتاب پانامرا 1700 کیلوگرمی، که سبک تر از 528i است، برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت 7 ثانیه است که برابر با ب ام و است. مصرف سوخت پورشه در حالت ترکیبی 11.3 لیتر است که تقریباً 4.5 لیتر بیشتر از ب ام و 528i است.

جعبه دنده پانامرا 7 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک است که قدرت موتور را به دیفرانسیل عقب آن منتقل می نماید و این یعنی پورشه و ب ام و در برخی موارد با هم تفاهم دارند. سیستم ترمزهای پانامرا در ظاهر کاملاً مشابه ب ام و است اما در سیستم تعلیق جلو از جناغی دوبل استفاده شده و در چرخ های عقب مثل سری 5 گرن توریسمو 528i از اتصال چندنقطه ای استفاده شده است.

با مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با پورشه پانامرا متوجه می شویم که پانامرا 5 ستاره ایمنی اروپا را دریافت نموده و استاندارد آلایندگی یورو 5 دارد که ضعیف تر از سری 5 است. در امکانات رفاهی پانامرا هیچ کم و کسری نسبت به ب ام و ندارد؛ ضمن این که شکل ظاهری پانامرا بسیار مجذوب کننده تر است و درون کابین هم همه چیز به برترین شکل رعایت شده است. هزینه نگهداری و سرویس های دوره ای پانامرا بسیار بالاست و این در کنار قیمت بالایش می تواند مانع خریدش باشد.

پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مربوط به مقایسه پورشه پانامرا با سایر خودروهای هم رده را هم مطالعه نمایید. بعلاوه، شما هم اکنون می توانید با مراجعه به بخش خودروی آگهی های سایت آرش بلاگ، از آخرین قیمت خرید و فروش ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i آگاه شوید.

نظر شما درباره این خودرو چیست؟ نظرات و تجربیات خودتان را به وسیله بخش دیدگاه ها با ما و سایر خوانندگان بلاگ آرش بلاگ در میان بگذارید.

منبع: بلاگ دیوار

به "مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با خودروهای هم رده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه ب ام و سری 5 گرن توریسمو 528i با خودروهای هم رده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید