نفخ صبحگاهی را با دمنوش های گیاهی درمان کنید

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران : دلیل نفخ شکم باید به وسیله پزشک آنالیز گردد.

نفخ صبحگاهی را با دمنوش های گیاهی درمان کنید

نفخ شکم در هنگام صبح برای خیلی از ما پیش می آید.

به گزارش آرش بلاگ، نفخ صبحگاهی شکم از شایع ترین مسائل گوارشی است و شدت های متفاوتی دارد؛ گاهی فقط به صورت دوره ای باعث ایجاد تورم و ناراحتی معده می گردد و گاهی هم می تواند حادتر بوده و معده درد و علائم جدی تری با خود به همراه داشته باشد.

برای جلوگیری و یا برطرف نمودن نفخ صبحگاهی، باید ابتدا علت آن را پیدا کنید. با یافتن علت می توان تشخیص داد که چه تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی تان باید اعمال گردد.

*اگر بعد از اعمال تغییرات، مشکل شما ادامه داشت، به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق تر آن تعیین گردد.

علت نفخ صبحگاهی

نفخ صبحگاهی معده می تواند ریشه در فعالیت های شما در طول شب یا حتی روز قبل داشته باشد. گاهی مقدار تحرک و چیزهایی که می خوریم می توانند منجر به تجمع گاز در معده، یبوست و حتی تورم و احتباس مایعات شوند. اینگونه نفخ ها با یک تغییر ساده در سبک زندگی و رژیم غذایی قابل پیشگیری اند.

درمان نفخ صبحگاهی

اگر به پزشک مراجعه کردید و او به شما گفت که علت نفخ شکم شما به مشکل زمینه ای و بیماری خاصی مربوط نیست، شاید بتوانید با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود، آن را درمان کنید. بیشتر این تغییرات را باید از شب یا روز قبل ایجاد کنید تا در صبح روز بعد دچار نفخ نشوید.

نوشیدن دمنوش های گیاهی برای درمان نفخ صبحگاهی

افزایش مصرف آب می تواند باعث کاهش نفخ گردد، اما نوشیدن دمنوش های گیاهی علاوه بر آبرسانی، خواص درمانی متعددی را به همراه دارد. این دمنوش های گیاهی برای درمان نفخ صبحگاهی استفاده می شوند: دمنوش زیره سیاه، دمنوش بابونه، دمنوش زردچوبه، دمنوش گشنیز، دمنوش رازیانه و دمنوش نعناع تند.

استفاده از آنزیم های گوارشی

در صورتی که علت نفخ شما به کمبود آنزیم های گوارشی مربوط باشد، مکمل هایی وجود دارند که حاوی آنزیم های گوارشی هستند و با استفاده از آنها می توان مشکل را برطرف کرد. آنزیم های گوارشی برای تجزیه و دریافت مواد مغذی موجود در خوراکی ها ضروری هستند و باعث شکسته شدن مواد غذایی می شوند. اگر دچار کمبود این آنزیم ها باشید، ممکن است مواد غذایی به مقدار کافی تجزیه نشوند و شما را دچار نفخ نمایند.

ورزش منظم

ورزش منظم به بهبود هضم غذا یاری نموده و نفخ را کاهش می دهد. البته این موضوع به این معنا نیست که سایر فعالیت های روزانه تأثیری در بهبود نفخ ندارند. حتی انجام پیاده روی به مدت 10 تا 15 دقیقه بعد از غذا نیز نفخ مزمن را کاهش می دهد.

نفخ صبحگاهی، لزوماً نگران نماینده نیست. تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند نفخ های جزئی را درمان کند. با این حال، اگر این تغییرات را ایجاد کردید اما همچنان صبح ها با نفخ معده از خواب بیدار شدید، باید به پزشک مراجعه کنید و مورد معالجه قرار بگیرید.

منبع: رکنا

به "نفخ صبحگاهی را با دمنوش های گیاهی درمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفخ صبحگاهی را با دمنوش های گیاهی درمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید