هانکوک با لاستیک بدون باد مشکل پنچری را حل کرد

به گزارش آرش بلاگ، هرکسی که مجبور شده در کنار جاده ای شلوغ، احتمالاً در گرمای شدید یا باران شدید، لاستیک خود را عوض کند، در حسرت روزی خواهد بود که دیگر این مسائل مربوط به گذشته باشد.

هانکوک با لاستیک بدون باد مشکل پنچری را حل کرد

به گزارش آرش بلاگ و به نقل از نیو اطلس، هانکوک به عنوان یکی از مشهورترین لاستیک سازان جهان برای تحقق این آرزو تصمیم گرفته وارد جهانی لاستیک های بدون باد گردد و نمونه پیش تولیدی آن را با نام i-Flex در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته است. این لاستیک که به وسیله تست ها و مطالعات بیومیمتیک پیشرفته دارای پره های به پیوسته و چندلایه است تا استحکام کافی برای تحمل وزن را داشته باشد و درعین حال از پایداری کافی برای تغییر شکل در زمان عبور از دست اندازها و ناهمواری ها سود ببرد.

به همین منظور هانکوک نگاهی به ساختار سلول ارگانیسم های زنده داشته و از آن ها الهام گرفته است. ساختار پره به لاستیک اجازه می دهد تا نه فقط به سمت جلو بلکه در هر دو جهت حرکت کند. این نوع طراحی کاربردی خواهد بود زیرا هانکوک لاستیک نو خود را روی ماژول پلاگ اند درایو هیوندای به نمایش گذاشته است. این ماژول برای حمل ونقل اشیا طراحی شده و خبر مربوط به رونمایی آن به وسیله هیوندای نیز در پدال منتشر شده است. دانگ جین هیون مدیر آزمایشگاه رباتیک گروه هیوندای موتور می گوید.

به همین دلیل لاستیک معرفی شده به وسیله هانکوک فقط 400 میلی متر قطر و 105 میلی متر پهنا دارد. این لاستیک بدون باد یک گزینه عالی برای کاربری هایی همانند پلتفرم پلاگ اند درایو هیوندای است زیرا مالکان مجبور نیستند به صورت منظم باد لاستیک را تنظیم نمایند. همین هزینه های پایین نگهداری لاستیک های بدون باد باعث شده گزینه ای ایده آل برای خودروهای خودران هم باشد. بعلاوه مزیت های ایمنی نیز وجود دارد زیرا ریسک ترکیدن لاستیک وجود ندارد. هانکوک می گوید از سال 2010 تا به امروز در پی توسعه این تکنولوژی بوده و به تحقیق و بهبود این نوع لاستیک ادامه خواهد داد.

46

منبع: خبرآنلاین

به "هانکوک با لاستیک بدون باد مشکل پنچری را حل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هانکوک با لاستیک بدون باد مشکل پنچری را حل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید