هواوی میت 50 با دیافراگم متغیر راهی بازار می گردد

به گزارش آرش بلاگ، سامسونگ جزو معدود شرکت هایی بود که سال ها قبل به استفاده از دیافراگم متغیر برای دوربین گوشی های خود روی آورد. حالا با وجود اینکه سال هاست چنین مشخصه ای از دوربین گوشی های هوشمند کنار گذاشته شده، هواوی اعلام نموده که سری میت 50 با با این قابلیت راهی بازار می شوند.

هواوی میت 50 با دیافراگم متغیر راهی بازار می گردد

اول از همه باید بگوییم که بهره گیری از دیافراگم متغیر، به کاربران اجازه می دهد میزان نور دریافتی سنسور را تنظیم نمایند. این یعنی در صورت قرارگیری در محیط های تاریک، می توانید دیافراگم دوربین را بازتر کنید تا نور بیشتری به سنسور راه پیدا کند. بعلاوه اگر نور زیادی در محیط وجود داشته باشد، می توانید میزان دیافراگم را کاهش دهید.

تنظیم میزان دیافراگم، روی عمق میدان هم تاثیر می گذارد. هرچقدر دیافراگم بازتر باشد، مات بودن پس زمینه بیشتر می گردد و عکس های دارای جذابیت بیشتری را می توانید ثبت کنید. سامسونگ و اوپو در سال 2018 و 2019 از گوشی های دارای دیافراگم متغیر رونمایی کردند. اما دوربین این گوشی ها صرفا می توانستند بین دو میزان دیافراگم f/1.5 و f/2.4 جابجا شوند.

هنوز تعیین نیست که آیا این تعیینه در سری هواوی میت 50 به همین شکل عملی می گردد یا اینکه در زمینه تغییر میزان دیافراگم با انعطاف پذیری بیشتری روبرو می شویم. در همین رابطه باید به ثبت پتنت مربوط به دیافراگم متغیر اشاره کنیم که هواوی حدود یک سال قبل آن را ثبت نموده است.

در نهایت واقعیت این است که مزایای دیافراگم متغیر چندان محسوس نیست و به همین دلیل هم شرکت هایی مانند سامسونگ و اوپو آن را کنار گذاشتند. به نظر می رسد هواوی هم برای ایجاد سروصدا و تبلیغات به بهره گیری از این تعیینه روی آورده است.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی میت 50 با دیافراگم متغیر راهی بازار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی میت 50 با دیافراگم متغیر راهی بازار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید