شرایط نامساعد سدهای تهران

به گزارش آرش بلاگ، محمدرضا بختیاری با بیان اینکه موقعیت سد های تهران اکنون مساعد نیست، اظهار کرد: دو سال قبل نیز سال خشک بود و سال جاری سومین سال خشک را سپری می کنیم، سال های قبل بارش ها عمدتا باران بود و بارش برف نداشتیم، اما با جلساتی که برگزار گردید، توانستیم تابستان را پشت سر بگذاریم.

شرایط نامساعد سدهای تهران

به گزارش ایسنا، بختیاری با بیان اینکه پیش بینی هایی برای شرایط بحرانی آب تهران در تابستان صورت گرفت که خوشبختانه توانستیم از آن شرایط بدون حتی یک ساعت قطعی آب عبور کنیم، گفت: در شرایط فعلی شرایط سختی داریم، مردم گمان می نمایند، چون تابستان تمام شده، شرایط بد نیست، قطعا بارش ها تاثیر گذار خواهد بود، اما به علت اینکه بارش ها به صورت برف است، روان آب نداریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه بارندگی ها مناسب هستند و ذخیره خواهند شد، گفت: در ماه های آینده که هوا گرم تر گردد می توانیم از این ذخیره استفاده کنیم، بهمن ماه بسیار سختی خواهد بود که باید پشت سر بگذاریم.

بختیاری با اشاره به جداسازی آب شرب از آب غیر شرب در تهران گفت: این مساله به دو علت در تهران اجرایی نشد، یکی بحث فنی و دیگری بحث مالی بود، اساسا تفکیک آب شرب و غیر شرب در تهران معنا و مفهومی ندارد به علت اینکه کیفیت آب خام بسیار بالا است.

وی اضافه کرد: آب شرب و غیر شرب دو مقوله هستند، در تهران 9000 کیلومتر شبکه داریم، در صورتی که تصمیم بر اجرا گرفته گردد باید 9000 کیلومتر شبکه راه اندازی کنیم، یعنی 90 هزار میلیارد تومان سرمایه ضروری است که به لحاظ مالی ارزان نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه علاوه بر این آب خام در ایران کیفیت بالایی دارد، گفت: در بسیاری از کشور های اروپایی آب خام کیفیت پایینی به نسبت آب تصفیه شده دارد به همین علت اجرای چنین پروژه ای توجیه پذیر است، اما در تهران که کیفیت آب خام بالا و هزینه فراوری به نسبت هزینه تصفیه بسیار بالاتر است اجرای این پروژه از لحاظ مالی ارزان نیست.

منبع: فرارو

به "شرایط نامساعد سدهای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نامساعد سدهای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید