مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و نوجوانان هستند

به گزارش آرش بلاگ، مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و نوجوانان هستند.

مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و نوجوانان هستند

آرش بلاگ - مشاهدات میدانی از بازار موتورسیکلت های برقی نشان می دهد که مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و پسران نوجوان هستند. البته عرضه و تقاضا در این بازار بسیار کم است که از جمله دلایل بی رونق بودن این بازار نبود قطعات و لوازم یدکی، نداشتن گارانتی مناسب، کمبود تنوع و سرعت پایین است.

تهران با همه امکانات و جذابیت هایی که شهروندان را از نقاط مختلف کشور به سوی خود می کشاند، یک معضل عظیم دارد و آن آلودگی هوا است. هوای پایتخت، زمستان ها از وارونگی هوا رنج می برد و تابستان ها از افزایش آلاینده ازن و کارشناسان نیز یکی از دلایل اصلی این آلودگی تقریبا دائمی را، خودروها و موتورسیکلت های فرسوده می دانند.

با این حال مشاهدات نشان می دهد وسایل حمل ونقل الکتریکی که تقریبا فاقد آلودگی است، در ایران هوادار چندانی ندارد. برای مثال، گزارش میدانی ایسنا از بازار موتورسیکلت های برقی نشان می دهد که مشتری عمده موتورسیکلت های، برخی زنان و پسران نوجوان هستند.

*

*

چقدر موتورسیکلت برقی در بازار عرضه می گردد؟

در آنالیز میدانی انجام شده در بین هفت فروشگاه موتورسیکلت، سه فروشگاه اصلا موتورسیکلت برقی عرضه نمی کردند و در چهار فروشگاه دیگر نیز که به نسبت گنجایش فروشگاه، حدود 20 تا 700 موتورسیکلت داشتند، سهم عرضه موتورسیکلت های برقی در فروشگاه های کوچک، یک دستگاه و در فروشگاه های عظیم هشت دستگاه بود.

بیشتر مغازه داران می گفتند که به دلیل تقاضای کم این نوع موتورسیکلت ها، عرضه نیز محدود است. به گفته آن ها تنها زنان و پسران نوجوان متقاضیان موتورسیکلت های برقی هستند.

یکی از مغازه داران می گفت: زنان با استفاده از کلاه کاسکت در سطح شهر از موتورسیکلت های برقی استفاده می نمایند. اما مغازه دار دیگری می گفت که برخی از زنان طبقه مرفه این نوع موتورسیکلت ها را برای تفریح می خرند و به ویلاهای خود می برند.

موتورسیکلت برقی 110 میلیونی با سرعت 120 کیلومتر در ساعت حرکت می نماید!

همچنین مشاهدات از بازار موتورسیکلت های برقی نشان می دهد که این وسیله نقلیه با توجه به سرعت، برند و کیفیت قطعات؛ 9 تا 110 میلیون تومان قیمت دارد. حداکثر سرعت موتورسیکلت برقی 9 میلیون تومانی، 50 کیلومتر بر ساعت است، اما نوع 110 میلیون تومانی آن حتی می تواند با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت نیز حرکت کند.

چرا مردم موتورسیکلت برقی نمی خرند؟!

فروشندگان علت تقاضای پایین موتورسیکلت های برقی را نبود قطعات و لوازم یدکی، نداشتن گارانتی مناسب، کمبود تنوع و سرعت پایین عنوان می کردند.

یکی از فروشندگان می گفت: در ترافیک تهران هیچ موتورسواری نمی تواند با سرعت بیشتر از 100 کیلومتر بر ساعت براند، بنابراین علت اصلی تقاضای کم موتورسیکلت های برقی، سرعت پایین نیست؛ مشکل این است که مردم دوست دارند سوار وسیله نقلیه عظیم شوند و اگزوزهای موتورشان صداهای ناهنجار داشته باشد، اما موتورسیکلت های برقی تقریبا بی صدا حرکت می نمایند.

این فروشنده عمر کوتاه باطری موتورسیکلت های برقی را نیز از دیگر عوامل تقاضای کم این وسیله نقلیه می دانست و می گفت که به علت زمان طولانی که موتورسیکلت های برقی در گمرک و فروشگاه، بدون استفاده می مانند، عمر باطری آن ها کم می گردد و گارانتی مناسبی هم برای تعویض آن در کشور وجود ندارد، تعمیرنمایندگان موتورسیکلت هم اطلاعات کافی برای تعمیر موتورسیکلت های برقی ندارند.

موتورسیکلت برقی وارداتی است

همچنین طبق مشاهدات میدانی؛ برندهای وستا و هیلتون از جمله برندهای موتورسیکلت های برقی هستند و این نوع موتورسیکلت بیشتر از چین وارد کشور می گردد. برخی موتورسیکلت های برقی نیز در داخل مونتاژ می گردد. البته تعداد کمی موتورسیکلت برقی از هند و تایلند نیز به کشور وارد می گردد که به گفته یکی از فروشندگان، موتورسیکلت برقی تایلندی با عنوان دستگاه ژاپنی در بازار عرضه می گردد.

منبع: بیت ران

به "مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و نوجوانان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشتریان اصلی موتورسیکلت های برقی زنان و نوجوانان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید