چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟

به گزارش آرش بلاگ، چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟نهادهایی که این پویش را به راه انداخته اند جهت حفاظت از طبیعت و آموزشآن به همه فعالیت میکنند.

چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟

با کمی زحمت زباله را درجای خود بگذاریم تا جمع آوری و امحاء گردد.این کمترین سهم ما برای حمایت از طبیعت است.

نقش آموزش در زمینه فرهنگ سازی حفاظت از عرصه های زیست محیطی انکارناپذیر است؛ از این رو راه اندازی پویش های مردمی گامی موثر در راستای حفاظت از عرصه های طبیعی است.

طبیعت جلوه گاه زیبایی خلقت خداوند است و هر یک از ما برای حفاظت و ماندگاری آن، باید احساس وظیفه نموده و به وظیفه خود عمل کنیم.

در تعطیلات نوروز به علت حضور بیشتر مردم در طبیعت و بازدید و استفاده آنان از زیبایی های خداوند در فصل بهارفرصت خوبی است برای راعایت حفظ محیط زیست وآموزش به بچه ها واین آموزشها موجب ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست می گردد، در عین حال می تواند تهدیدی برای محیط زیست محسوب گردد.

حمید صالحی در تبادل نظر با آرش بلاگ گفت:

در صورت عدم رعایت نکات زیست محیطی و حفظ اکوسیستم ها از هر گونه آسیب، تخریب و رهاسازی زباله ها، قطعا شاهد از بین رفتن محیط زیست و وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست خواهیم بود.

صالحی با تاکید بر اینکه مسافران نوروزی می توانند در طول سفرهای نوروزی در راستا جاده ها و شهرها برای حفظ طبیعت بکوشند، اعلام کرد:

از مسافران درخواست می گردد هنگام سفر پسماندهای خود را در گوشه و کنار جاده ها، توقفگاهها، تفرجگاهها و بوستان های شهری و طبیعت رها ننمایند. از مسافرانی که با خودرو شخصی سفر می نمایند نیز تقاضا می گردد شاخ و برگ درختان را نشنمایند و از آتش افروزی غیر ضروری در طبیعت پرهیز نمایند.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی اضافه کرد: علاوه بر این مسافران از آسیب رساندن به زیستگاه پرندگان و جانواران بپرهیزند زیرا هرگونه صدمه به این گونه ها چرخه طبیعت را دچار مشکل می نماید.

منبع: کجارو / ایرنا

به "چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید