معرفی کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در دنیا

به گزارش آرش بلاگ، سازمان فرهنگی، آموزشی و اجتماعی یونسکو که در 198 کشور دبیرخانه دارد، از سال 2003 شهرهایی که در هفت حوزه صنایع دستی، موسیقی، خوراک و غیره مستعد باشد را به عنوان شهر خلاق معرفی می نماید.

معرفی کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در دنیا

36 شهر خلاق خوراک از 28 کشور دنیا تا به امروز انتخاب شده اند و در ایران هم شهرهای اصفهان و بندرعباس به عنوان شهر خلاق صنایع دستی، شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک و شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی انتخاب شده اند.

استان کرمانشاه با حدود 80 نوع غذا و خوراک، 11 نوع نان، 20 نوع شیرینی و میان وعده های مختص خود ظرفیت بسیار بالایی در حوزه خوراک دارد.

کرمانشاه سی و هفتمین شهر خلاق خوراک در دنیا

سرپرست شهرداری کرمانشاه روز سه شنبه در گفت و گو با آرش بلاگ با تبریک انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خوراک دنیا، گفت: خوشبختانه دوشنبه (17 آبان) کرمانشاه به عنوان سی و هفتمین شهر خلاق خوارک دنیا و دوازدهمین شهر خلاق خوراک در آسیا معرفی گردید.

امیر رحیمی به کوشش های 18 ماهه سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه در این زمینه اشاره نمود و اضافه کرد: در این مدت جلسات متعددی با فعالان حوزه غذا برگزار شده و در سفر دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به کرمانشاه انواع خوراکی های کرمانشاه ارائه و معرفی گردیدند.

او گفت: با توجه به پیشینه غنی کرمانشاه در این زمینه و زیرساخت های مناسب آن در نهایت شهر کرمانشاه در حوزه خوراک از سوی ایران به یونسکو معرفی گردید که با آنالیز های اجرا شده یونسکو با انتخاب این شهر به عنوان شهر خلاق خوراک موافقت کرد.

شهر خوراک منجر به رونق گردشگری کرمانشاه می گردد

رحیمی در مورد مزایای این انتخاب گفت: انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک موجب رونق گردشگری کرمانشاه و حتی کل استان خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: خوراک جزو جدایی ناپذیر گردشگری است و هر گردشگری به هرجایی که سفر کند ناخودآگاه از خوراک آن شهر استفاده خواهد نمود، بنابراین این انتخاب و معرفی که یونسکو از کرمانشاه در شهرهای عضو خواهد داشت موجب معرفی هرچه بهتر و رونق گردشگری کرمانشاه می گردد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه بر برنامه ریزی برگزاری رویدادهای نو برای خوراک تاکید نمود و اضافه کرد: در این زمینه پیگیر راه اندازی خانه خلاق خوراک هم هستیم و کارهای آن نیز تا حدود زیادی اجرا شده است.

رحیمی اضافه کرد: انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک اتفاق بزرگی در رونق گردشگری کرمانشاه است که تنها با پای کار آمدن تمام دستگاه های مربوطه و بویژه حضور پررنگ بخش خصوصی در این زمینه می توان از آن استفاده کرد.

منبع: ایرنا زندگی

به "معرفی کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید