اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی در تابستان 97 در مجموعه سعدآباد

به گزارش آرش بلاگ، مجموعه سعدآباد تهران میزبان برگزاری بیش از 60 نمایشگاه و برنامه در حوزه های فرهنگی، هنری، موسیقی، تئاتر، شاهنامه خوانی و... در ایام تابستان است.

اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی در تابستان 97 در مجموعه سعدآباد

کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گفت:

یکی از مسائل هنرمندان، عدم حمایت از طرف ارگان هایی است که بانی مبحث فرهنگ و هنر در کشور هستند، و مجموعه سعدآباد به عنوان نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به انجام فعالیت های لازم برای حمایت به بهترین شکل ممکن از هنرمندان حوزه های مختلف هنری، اهتمام خواهد ورزید.

نقاشی پشت شیشه یکی هنرهای نگارگری ایرانی است که از اواخر دوره تیموری وارد ایران شده و در دوره قاجار به اوج شکوفایی خود رسیده است.

این هنر ارزشمند در 90 سال گذشته فراموش شده بود، اما هنرمندان در چهار، پنج سال گذشته آن را دوباره زنده کرده اند.

به گفته پارسا نمایشگاه اولین شاهنامه شیشه ای جهان از 19 اثر در ابعاد 40 در 70 تشکیل یافته است که به سبک مکتب شیراز تعلق دارد و اغراق و بزرگنمایی در طرح های آن مشهود است. این نمایشگاه برای نخستین بار در کشور برگزار شده است.

نقالی داستان بیژن و منیژه از شاهنامه فردوسی از طریق کیانا زینکوهی هنرمند نوجوان اجرا شد، همچنین کارگاه آموزشی هنر نقاشی روی شیشه از طریق هنرمندان این نمایشگاه، استاد مرضیه سادات کمانیان، یاسمن سیاوشی، فاطمه کهلویی و معصومه کریمیان، در نگارخانه سعدآباد برگزار شد تا تماشاگران با هنر نقاشی پشت شیشه بیشتر آشنا شوند.

این نمایشگاه تا 13 تیر ماه از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در اختیار علاقه مندان و دوستداران هنر قرار می گیرد.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی در تابستان 97 در مجموعه سعدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بیش از 60 برنامه فرهنگی در تابستان 97 در مجموعه سعدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید