5 علت تمام شدن سریع حجم اینترنت را بدانید

به گزارش آرش بلاگ، تمام شدن سریع حجم بسته اینترنتی، قطعا می تواند شما را شوکه کند. اما به چه دلایلی اینترنت گوشی یا مودم ما در چند روز تمام می گردد؟ آیا راه حلی دارد؟

5 علت تمام شدن سریع حجم اینترنت را بدانید

یکی از مشکلاتی که ممکن است در صورت استفاده از اینترنت برای شما نیز رخ دهد و کمی شما را به فکر فرو ببرد، تمام شدن سریع حجم اینترنت است. برای مثال شاید در 14 روز گذشته شما حجم اینترنت 15 گیگابایتی را خریداری نموده اید و امروز شاهد تمام شدن بسته هستید. یعنی روزانه یک گیگابایت مصرف نموده اید؟! برای پاسخ به این سوال در ادامه همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

آپدیت اتوماتیک برنامه ها

برنامه های گوشی به صورت اتوماتیک آپدیت می شوند تا آخرین نسخه های منتشر شده را نصب نمایند. اولین مورد مهمی که می تواند مقدار بسته اینترنتی شما را خیلی سریع به سرانجام برساند، آپدیت اتوماتیک برنامه های گوشی است.

دانلود اتوماتیک مدیا در صفحات مجازی

زمانیکه شما وارد حساب کاربری خود در صفحات مجازی می شوید، با مشاهده اتوماتیک پست های آنلاین شامل تصاویر، ویس، موسیقی و کلیپ ها شاید احساس کنید که به مقدار خیلی کمی اینترنت شما در حال مصرف است. اما دقیقا خلاف این قاعده وجود دارد چرا که وقتی شما وارد یک گروه یا یک کانال می شوید، چند ده پست وجود دارد که اگر دانلود اتوماتیک مدیای برنامه شما فعال باشد، تمام آن ها را به صورت یکجا با هر حجمی دانلود خواهد نمود.

اینستاگرام

این اپلیکیشن محبوب ترین برنامه سوشیال مدیا میان کاربران دنیا و ایرانی است که بیشتر ما در این برنامه حساب کاربری داریم و هر روز از چند دقیقه تا حتی چند ساعت را صرف وقت گذرانی در این برنامه می کنیم که هر پستی را که شما در این برنامه مشاهده می کنید، تماما به وسیله دیتا گوشی دانلود می شوند و سپس به شما نمایش داده می گردد. بنابراین اگر شما در عرض 10 دقیقه اگر 15 پست متفاوت را مشاهده کنید، به صورت میانگین حداقل 100 مگ از اینترنت شما مصرف اینستاگرام خواهد شد.

تماس تصویری

یکی دیگر از مواردی که در مقدار حجم اینترنت شما موثر است و می تواند مقدار حجم اینترنت شما را تحت تاثیر قرار دهد، تماس صوتی است چرا که اینترنت شما در این بین 2 وظیفه مهم دارد. وظیفه اول این است که تصویر شما را از دوربین به صورت لحظه ای در گوشی مقصد آپلود کند و وظیفه دوم هم این است که تصویر فرد مقابل را از سرور برنامه، لحظه ای دانلود و در گوشی شما نمایش دهد. از این رو اینترنت شما در حال تبادل خواهد بود و این گویای استفاده از حجم اینترنت است. پس یکی دیگر از دلایل کاهش حجم اینترنت، تماس تصویری است.

برنامه های بک گراند

تصور کنید که شما در 1 دقیقه برنامه های اینستاگرام، برنامه های نمایش آنلاین فیلم، بازی آنلاین و.. را باز نموده اید و بدون آنکه آن ها را ببندید، وارد برنامه تازه شده اید. این بدین معناست که تمام برنامه های باز شما در حال آپدیت شدن هستند. برای مثال فیلمی که در حال مشاهده آن بودید و در کسری از زمان وارد بازی آنلاین شده اید، گفتنی است که فیلم در حال پخش شما در حال دانلود است. بنابراین برای مدیریت مقدار حجم اینترنت توصیه می گردد برنامه های بک گراند خود را ببندید تا این مشکل برای شما تا حدودی حل گردد.

پیشنهاد دیدنی: ویدیوی مجذوب کننده بامزه بشناس خودت را، دانستنی طعم ها+ویدیو را از دست ندهید.

منبع: پیام دلتا

به "5 علت تمام شدن سریع حجم اینترنت را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 علت تمام شدن سریع حجم اینترنت را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید