شروع طرح نظارت کالا های پر مصرف مدارس در استان سمنان

به گزارش آرش بلاگ، اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس و کالا های پر مصرف سال تحصیلی در بخش های پوشاک و نوشت افزار در استان سمنان شروع شد.

شروع طرح نظارت کالا های پر مصرف مدارس در استان سمنان

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر و ملزومات اداری و پوشاک، طرح نظارتی نوشت افزار اجرا می گردد.

مهدی یحیایی هدف از اجرای این طرح را اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی عرضه نمایندگان نوشت افزار و لوازم التحریر و پوشاک با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از ایجاد کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی مطرح نمود.

وی گفت: در این طرح بازرسان ادارات صمت و اتاق های اصناف بر روند عرضه گروه های کالایی پرمصرف، مراکز عمده و خرده فروشی لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک و نیز عملکرد مدارس درخصوص دریافت شهریه تحصیلی و سایر هزینه ها از قبیل لباس فرم، سرویس ایاب و ذهاب نظارت دقیق دارند.

یحیایی توضیح داد: واحد های صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، نصب نکردن قیمت و صادر نشدن صورتحساب را به شماره 124 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش نمایند.

آرش بلاگ سمنان سمنان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع طرح نظارت کالا های پر مصرف مدارس در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح نظارت کالا های پر مصرف مدارس در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید