آغاز عملیات پایش فضای سبز منطقه 19 برای دفع آفات و کنترل عوامل خسارت زا

به گزارش آرش بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-عملیات پایش فضای سبز منطقه 19 همزمان با فصل بهار و در راستای دفع آفات و پیشگیری از بیماری ها و عوامل خسارت زا آغاز شد.

آغاز عملیات پایش فضای سبز منطقه 19 برای دفع آفات و کنترل عوامل خسارت زا

به گزارش خبرگزاری آرش بلاگ از تهران، محمد غفاری معاون خدمات شهری محیط زیست منطقه 19 بهبود شرایط و حفظ سلامت درختان و درختچه ها را با اولویت بهره گیری از روش های غیر شیمیایی از اهم اقدامات این شهرداری در راستای نگهداشت عرصه سبز منطقه گفت و گفت: به همین علت فعالیت بررسی و پایش فضای سبز منطقه بصورت مستمر و روزانه آغاز شده است.

وی افزود: این فعالیت منطبق با دستورالعمل های اجرایی و استراتژی های کنترل و مدیریت تلفیقی، با پایش عوامل خسارت زا طی 6 ماهه اول سال در قالب اقداماتی از قبیل آبشویی و محلول پاشی، عملیات سمپاشی، کنترل آفات و بیماری ها و علف های هرز، پیشگیری و مقابله با آتش سوزی، مدیریت تلفیقی آفت سفیدبالک و ... از طریق مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز این حوزه انجام می شود.

معاون خدمات شهری محیط زیست منطقه 19 در سرانجام اظهار کرد: پس از شناسایی آفات و بیماری های موجود در فضای سبز و انجام تحقیقات و مطالعات لازم، اقدامات مورد نیاز برای دفع آن ها بصورت آبشویی، روغن پاشی و سایر موارد با رعایت اصول فنی و مدیریت تلفیقی انجام می شود که این عملیات تا سرانجام فصل تابستان ادامه دارد.

انتهای پیام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا

به "آغاز عملیات پایش فضای سبز منطقه 19 برای دفع آفات و کنترل عوامل خسارت زا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات پایش فضای سبز منطقه 19 برای دفع آفات و کنترل عوامل خسارت زا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید