کوه پدری؛ کوه هزار افسانه

به گزارش آرش بلاگ، اولین خانه جهان، شهر آفتاب و آینه و بهشت گمشده تاریخ کجا است؟ مبتلایان به بیماری ایدز و سرطان به این بهشت سفر نمایند؛ یک منطقه گردشگری عجیب در ایران که با حقیقت و افسانه توأم شده است.

کوه پدری؛ کوه هزار افسانه

کوه پردیس جم یا کوه پدری (معروف به بهشت) در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار گرفته است. جاذبه گردشگری که به قول عده ای از دانشمندان درمان نماینده بیماری هایی مثل ایدز و سرطان است. با صفحه گردشگری آرش بلاگ همراه باشید تا با این کوه خارق العاده آشنا شوید.

درباره کوه پردیس جم

محلی ها و ساکنان قدیمی این دشتستان به کوه جم، پوز یا پدری می گویند؛ زیرا قله این کوه شبیه پوز است اما در کتاب اوستا از این منطقه به ورجمکرد نام برده شده است. به همین علت، نام جم نیز بر آن گذاشته شده است.

در خصوص وجه تسمیه نام پدری این گونه آمده است که این کلمه از دو کلمه پد و ری تشکیل شده که با هم به معنی محافظ شهر سلطنتی است.

تحقیقات یک باستان شناس درباره کوه پدری

گفته می گردد که شروع تمدن بشریت و پیدایش زمین در همین منطقه ای که کوه پدری در آن واقع شده، شکل گرفته است. تپه های قدیمی که در کنار این کوه وجود دارند، متعلق به دوره جمشید هستند. بعلاوه غاری را که در نزدیکی کوه قرار گرفته است می توان به عنوان اولین خانه دنیا نامید.

این نظریه مطرح است که کوه پدری، همان جام دنیا نمای جمشید است. به این معنی که در آن موقع از این کوه و منطقه اطراف آن به عنوان یک آینه برای تماشا سپاه دشمن استفاده می شده است.

کوه پدری، جام دنیا نمای جمشید

این منطقه دارای معادن متعدد جیوه و شیشه است و گیاهانی مانند کتیرا در آن می رویند که هر کدام از این موارد مطرح شده می توانند برای ساخت آینه استفاده شوند. از سوی دیگر، در بالای کوه در چندین نقطه و تحت زاویه های خاصی، دیوارهای سنگی صیقل داده شده ای به چشم می خورند که گویا مردم قدیم جم به آن ها چرم آینه می گفتند. این دو موضوع می تواند صحت ادعای جام جم بودن کوه پدری را تقویت نماید.

کوهی که ضد ایدز و ضد سرطان است

به گفته محلی ها و حتی بعضی از دانشمندان این کوه و گیاهان روییده در اطراف آن، درمان نماینده بسیاری از بیماری ها هستند. اگر به تاریخ علاقه دارید، مطلب سرگرمی یک روزه در تاریخ گمشده تهران را بخوانید.

درمان ایدز

از جمله خواص خارق العاده این کوه، یاری به درمان مبتلایان به ایدز است. به خاطر نزدیکی کوه پدری به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV تقریبا صفر است. حتی پیشنهاد شده است نام این کوه را به کوه ضد اچ آی وی (ANTI-HIV Mountain) تغییر دهند. البته این خبر که در منابع فارسی به دفعات تکرار شده است، ممکن است یک شایعه باشد.

درمان سرطان

از دیگر خواص درمانی این کوه، خواص مغناطیسی آن است که باعث تخریب سلول های سرطانی می گردد. به همین علت، متخصصان بسیاری از بیماران سرطانی را به کوهنوردی در این منطقه گردشگری تشویق می نمایند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری مطلب شهرهای عجیب ایران را بشناسیم را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "کوه پدری؛ کوه هزار افسانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه پدری؛ کوه هزار افسانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید