از چه نوع چیلری برای تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی استفاده کنیم؟

به گزارش آرش بلاگ، یک انتخاب ایده آل جهت تأمین سرمایش منزل مسکونی چیلر است. چیلر نوعی دستگاه تهویه مطبوع می باشد که به وسیله سیکل تبرید تراکمی یا جذبی سرمای محیط را تأمین می نماید. چیلرهای مسکونی می توانند در انواع مختلف فراوری شوند و براساس شرایط آب و هوایی منطقه، ساختار ساختمان و علاقه کاربر مورد استفاده قرار بگیرند. از طرفی خرید چیلر با توجه به انواع مختلفی که این دستگاه دارد کار راحتی نیست.

از چه نوع چیلری برای تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی استفاده کنیم؟

شما باید قبل از خرید چیلر همه چیلرهای موجود در بازار را از نظر فنی مورد آنالیز قرار دهید. بعلاوه باید به سازگاری دستگاه با محیط منزل، هزینه خرید آن، اطمینان از راندمان مناسب دستگاه و دارا بودن بعد گرمایشی در کنار سرمایش توجه ویژه داشته باشید.

شما پس از افزایش دانش خود در رابطه با مدل های مختلف چیلر و مزایا و معایب آن ها می توانید به راحتی چیلر مورد نظر خود را انتخاب کنید. انواع چیلر در دو دسته جذبی و تراکمی قرار دارند. چیلرهای جذبی برای نصب به فضای زیادی احتیاج دارند، از اینرو گزینه مناسبی برای منازل مسکونی به حساب نمی آیند. در بعضی موارد برای مجتمع های بسیار بزرگ مسکونی از چیلر جذبی استفاده می گردد.

چیلرهای تراکمی گزینه مناسبی برای منازل مسکونی به حساب می آیند. چیلرهای تراکمی در دو نوع آب خنک و هوا خنک وجود دارند. انواع مختلف چیلر تراکمی از نظر ساز و کار تفاوت هایی با یکدیگر دارند، به همین علت هر کدام از این نوع چیلرها برای مکان های خاصی قابل استفاده هستند.

ساختار و نحوه اجرای چیلرهای تراکمی در ساختمان های مسکونی

چیلرهای تراکمی هوا خنک با استفاده از جریان هوا و فن های خنک نماینده سبب تهویه مطبوع منازل مسکونی می شوند، اما چیلرهای آب خنک به وسیله برج خنک نماینده و جریان آب؛ تهویه مطبوع را انجام می دهند. در چیلرهای آب خنک برای افزایش راندمان از کولینگ تاور استفاده می نمایند، در اینصورت برای نصب چیلر باید فضای بزرگ تری در اختیار داشت. از طرفی هزینه های تعمیر، نگهداری و مصرف آب در این نوع چیلرها بسیار زیاد است. البته از هر دو نوع چیلر تراکمی با توجه به احتیاج و شرایط محیط می توان استفاده کرد.

چیلرهای مسکونی از نوع تراکمی هوا خنک از ابعاد کوچک تری برخوردار هستند، از اینرو برای نصب به فضای بزرگی احتیاج نخواهند داشت. نصب این نوع چیلرهای تراکمی بسیار ساده است. چیلرهای تراکمی هوا خنک به آب احتیاج ندارند. این عامل سبب حذف هزینه های مربوط به مصرف آب خواهد شد. از دیگر مزایای چیلرهای هوا خنک می توان به پایین بودن هزینه های نگهداری و تعمیر آن ها اشاره نمود.

مینی چیلر نوع دیگر چیلرهای هوا خنک است که در ظرفیت های پایین فراوری می گردد. از این نوع چیلر برای آپارتمان های با ابعاد کم استفاده می نمایند. مینی چیلرها در انواع بناهای با متراژ پایین قابل استفاده هستند و توجیه مالی دارند.

دوام و ماندگاری چیلرهای مسکونی

یکی از مزایای ویژه چیلر مسکونی دوام و ماندگاری بالای آن است، از اینرو بیشتر کاربران برای ایجاد تهویه مطبوع از این نوع دستگاه ها استفاده می نمایند. زمانیکه چیلر را نصب می کنید می توانید تا مدت های طولانی بدون هیچ گونه مسئله ای از کارایی آن لذت ببرید. به جرأت می توان گفت دوام و ماندگاری بالای چیلرهای مسکونی مهم ترین شاخصه آن ها به شمار میرود.

انواع مختلف چیلرها برای منازل مسکونی قابل استفاده هستند. اما همانطور که در بالا اشاره نمودیم مناسب ترین چیلر برای منازل مسکونی چیلر تراکمی است. چیلرهای تراکمی از نظر نوع کمپرسور در 4 نوع اسکرال، اسکرو، پیستونی و سانتریفیوژ وجود دارند، بنابراین هر کدام از این نوع چیلرها از نظر ظاهر و عملکرد متفاوت هستند. دوام و ماندگاری انواع مختلف چیلر تراکمی بسیار زیاد است.

از کجا برترین خدمات نصب چیلرهای مسکونی را بگیریم؟

نصب چیلرهای مسکونی خدمتی پرتقاضا در فصول گرم سال است. برای نصب چیلر می توانید درخواست خود را با تماس مستقیم به وسیله شماره های موجود در سایت با کارشناسان شرکت والا اندیشان وطن ثبت کنید. متخصصان حرفه ای این شرکت معتبر در کمترین زمان ممکن در محل شما حاضر می شوند و نصب چیلر را انجام می دهند.

توجه داشته باشید که نصب اصولی چیلر در کارایی و دوام آن بسیار موثر است. از طرفی با توجه به تکنولوژی های بکار رفته در ساخت این نوع دستگاه ها نصب آن ها کار هر کسی نیست. نصب اصولی چیلر سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری آن خواهد شد. شما برای نصب چیلر باید از نیروهای مجرب و ماهر یاری بگیرید.

شرکت والا اندیشان وطن با 24 سال سابقه کاری توانسته است اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. این شرکت معتبر با بهره گیری از نیروهای مجرب و تجهیزات پیشرفته خدمات با کیفیتی را به شما عزیزان ارائه می دهد، از اینرو با خیالی آسوده می توانید نصب چیلر را به این شرکت معتبر بسپارید.

منبع: اتاق

به "از چه نوع چیلری برای تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چه نوع چیلری برای تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید