افت 30 درصدی نرخ لوازم خانگی، خریدار نیست خبرنگاران

به گزارش آرش بلاگ، فرایند نزولی قیمت دلار و بی رغبتی مردم به خرید لوازم خانگی باعث شده تا تولیدنمایندگان برای تامین نقدینگی خود ترمز افزایش قیمت ها را کشیده و حتی تخفیف هایی را نیز به مشتریان ارائه نمایند با این وجود خریداری در بازار نیست.

افت 30 درصدی نرخ لوازم خانگی، خریدار نیست خبرنگاران

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ، براساس روال هر سال خرید و فروش لوازم خانگی در ماه پایانی سال رونق قابل توجهی داشت به نحوی که هر کس در حد توان خود درصدد تغییر یا خرید چند قلم لوازم خانگی جدید برای خانه های خود بود. اما متاسفانه سال جاری شرایط فروش لوازم خانگی نسبت به سال گذشته با تغییرات بسیاری روبرو شده است چرا که به اعتقاد فروشندگان کالا به وفور در بازار یافت می گردد، اما خریداری نیست.

کسبه معتقدند فرایند نزولی قیمت دلار و بی رغبتی مردم به خرید کالا باعث شده تا تولیدنمایندگان برای تامین نقدینگی خود ترمز افزایش قیمت ها را کشیده و حتی تخفیف هایی را نیز به مشتریان ارائه نمایند با این وجود امید مردم به کاهش بیشتر قیمت ها باعث شده تا فروشی در بازار وجود نداشته باشد.

نکته قابل تامل اینجاست بعضی از فروشندگان می گویند خوراک پتروشیمی و قیمت فولاد در سال آینده گرانتر خواهد شد و به طور حتم ما شاهد کاهش قیمت لوازم خانگی درسال آینده نیستیم. اما بی ثباتی اقتصاد باعث شده تا مردم به کاهش قیمت ها امیدوار باشند.

در حال حاضر بعضی از تولیدنمایندگان حتی کاهش قیمت هایی را در محصولات خود اعمال نموده اند به عبارتی سایدبای ساید 32 میلیونی با کاهش 30 درصدی فروخته می گردد و حتی بعضی از شرکت ها تخفیفاتی را برای خریداران درنظر گرفته اند، اما خبری از خریدار نیست و همین موضوع عاملی شده تا بازار لوازم خانگی در رکود مطلق قرار گیرد.

مقاومت بعضی تولیدنمایندگان در برابر کاهش قیمت ها

در این شرایط بعضی از تولیدنمایندگان همچنان نسبت به کاهش قیمت ها مقاوم بوده و تمایلی به تغییرات قیمتی ندارند، اما ناچار شده اند محصولات را به صورت اقساطی به عرضه نمایندگان کالا بفروشند این درحالیست که قبلا کالا به صورت نقدی و بدون تقسیط در اختیار فروشندگان لوازم خانگی قرار می گرفت.

در بازار لوازم خانگی که روز های پایانی سال را پشت سرمی گذارد همچنان کالای قاچاق به وفور یافت می گردد و حتی قیمت های آن ها ارزان تر از جنس های ایرانی است به عنوان نمونه یک ظرفشویی ایرانی 14 میلیون تومان است، اما یک ظرفشویی وارداتی قاچاق 11 میلیون تومان است در این شرایط طبیعی است که خریدار نبودن گارانتی کالای قاچاق را نادیده گرفته و با پرداخت قیمتی کمتر نسبت به کالای ایرانی محصول قاچاق را خریداری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افت 30 درصدی نرخ لوازم خانگی، خریدار نیست خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 30 درصدی نرخ لوازم خانگی، خریدار نیست خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید